CV rašymas: kokios klaidos daromos dažniausiai?

Jei norite pačių geriausių rezultatų, jūsų CV turi būti be jokių klaidų. Ir čia kalbame ne apie rašybos ar skyrybos klaidas, o apie esminius suklydimus. Tačiau bene svarbiausias dalykas yra tas, jog tos klaidos gali tapti rimta kliūtimi norint laimėti darbo atranką. Tad, kaip išvengti šio scenarijaus? Taigi, pats metas sužinoti, kokios klaidos daromos gyvenimo aprašymuose, kuriuos gauna cvguru.lt komanda. Savaime suprantama, susipažinę su jomis, nepamirškite šios svarbios informacijos ir venkite klaidų.cvguru cv šablonai

Pateikiama klaidinga informacija

Bene viena dažniausiai daromų ir viena didžiausių klaidų yra ta, jog labai dažnai rašant CV neatsispiriama pagundai pateikti netikslią, iškraipytą informaciją arba tiesiog pagražinti esamą situaciją. Pavyzdžiui, nusprendžiama paminėti ilgesnį darbo laikotarpį, nei buvo iš tiesų, ar įvardijama, jog mokama dirbti tomis programomis, apie kurias rašantysis iš tiesų nieko nesupranta. Nors skaitant tai ir gali padaryti įspūdį, labai tikėtina, kad pokalbio metu yla išlįs iš maišo, tad apie pateikimą į kitą etapą, ko gero, liks tik pasvajoti. Toks neatsakingas CV rašymas atneš ne naudos, o žalos.  Taigi, moralas toks – rašydami CV pateikite tik teisingą ir tikslią informaciją, priešingu atveju, galite nusivilti.

Parenkama netinkama nuotrauka

Nors tai, kokią nuotrauką patalpinsite į CV priklauso tik nuo jūsų, įdarbinimo atrankų specialistai tvirtina, kad geriausiai šiam tikslui tinka oficialios bei dalykiškos nuotraukos.

Netinkamas CV ilgis

Dar viena, taip pat dažnai daroma klaida, yra netinkamas CV ilgis. Dėmesį verta atkreipti į tai, kad daugelis iki  šiol nesutaria, koks jis turėtų būti, tad neretai galima išgirsti sakant, jog jis gali siekti ir 2, ir 3 puslapius. Vis dėlto, įdarbinimo atrankų specialistai tvirtina, kad  idealus variantas yra visą reikalingą informaciją sutalpinti į A4 formato lapą.

Kaip matyti, rašant CV galima padaryti labai daug klaidų, o jų kaina – taip pat gali būti didelė. Taigi, išvada aiški – svarbu jų vengti. Nežinote, kaip užtikrinti, kad pavyktų išvengti šių esminių klaidų? Išeitis labai paprasta – tiesiog kreipkitės į CV rašymo profesionalus ir būsite tikri, kad  šių klaidų tikrai pavyks išvengti.