automobilių nuomaAutomobilis – įrankis, gerokai palegvinantis tiek mūsų kasdienybę, tiek ir laisvalaikį. Būtent pastarojo dėka kas rytą galime miegoti bent pusvalandį ilgiau nei tie, kurie priversti naudotis viešojo transporto paslaugomis. O atostogas, užuot gaišus derinant tarpmiestinių autobusų išvykimo laikus, išnaudoti voliojimuisi pajūryje ar turiningai pažinčiai su pasirinktais lankytinais objektais. Visgi kai kuriais atvejais, savo noru ar dėl nepalankių aplinkybių, tenka atsisveikinti su šia transporto priemone. Išeitis tokioje situacijoje? Automobilių nuoma, kuri galima tiek Lietuvoje, tiek ir besisvečiuojant kitose užsienio šalyse.

Kalbant apie šią paslaugą, pagrindinė problema – tikrai ne pasiūlos stygius. Auto nuomos bendrovės bei privatūs asmenys siūlo platų transporto priemonių asortimentą, pritaikytą individualiems poreikiams. Klientų nesugebėjimas išsirinkti tinkamiausio varianto – opiausias klausimas. To pasekmės susijusios ne tik su neigiama asmenine patirtimi: patirta nuoskauda išliejama pasinaudojant purvų drabstymu, neva automobilių nuoma – nesąžiningų, pasipelnyti iš naivių klientų norinčių verslininkų niša. Nebūk naivus bei patiklus ir niekas tavęs neapgaus! Esminės nuomojamų transporto priemonių “medžioklės” taisyklės:

  • Skirti pakankamai laiko transporto paieškai. Kai spaudžia laikas, baimė, jog gali visai likti be “ratų”, skatina pamiršti visus naudingus patarimus – griebiamas pirmas, iš pirmo žvilgsnio geriausiai poreikius atitinkantis, variantas.
  • Išsirinkti kelias patrauklias transporto nuomos bendroves ir susisiekti su jų atstovais nurodytu telefonu, elektroniniu paštu ar vykti tiesiai į buveinę. Interneto tinklapis – patogus paieškos įrankis, tačiau tik tiesioginis kontaktas su asmenimis išduoda tikrąjį jų požiūrį į savo darbą ir klientą.
  • Atidžiai skaityti kiekvieną transporto nuomos sutarties punktą. Tai – bene svarbiausias veiksnys, nulemsiantis, ar pažintis su auto nuoma Vilniuje ar kitame miete atneš teigiamą patirtį. Paslėpti mokesčiai – esminė sąvoka, verčianti nusistatyti prieš transporto nuomos bendroves. Iš tiesų, svetainėse dažniausiai pateikiamos automobilio kainos yra tik orientacinės, apimančios bazinių paslaugų paketą. Užstatas, pageidaujamos papildomos sąlygos, kilometražas, degalai, draudimo sąlygos ir kiti niuansai dažniausiai padidina automobilių nuomos kainą. Bet tai – ne apgavystė. Viskas parašyta sutartyje. Belieka išmokti skaityti tai, ką, sutikdami, patvirtiname savo parašu. Būtent tai ir pagrindinė galimybė rasti tinkamiausią auto nuomos pasiūlymą.