apdailos darbaiDalis apdailos darbų yra ganėtinai nesudėtingi, ko pasekoje žmonės ryžtasi nesamdyti šios srities profesionalų bei juos atlikti savo jėgomis. Visgi, faktas, jog yra dalis šios srities darbų, kurių atlikti patiems kokybiškai yra praktiškai neįmanoma, kadangi jie išsiskiria tuo, jog yra ypač sudėtingi.

Medienos apdirbimas
Taip, jei kalbėsime apie standartinį medienos apdirbimą, tai nėra ypač sunkus darbas, kuriam gali užtekti net ir įprastų namuose turimų įrankių. Visgi, jei kalbėsime apie profesionaliąją šios paslaugos pusę, kai šios srities profesionalams tenka tenkinti įvairius klientų lūkesčius, tenka susidurti su išties pakankamai nelengvai įveikiamais sunkumais. Pirmiausia, verta išskirti tai, jog šiomis dienomis žmonėms prieinamas medienos pasirinkimas yra ypač didelis, ko pasekoje medienos apdirbimą atliekantiems žmonėms vis dažniau tenka susidurti su įvairiomis ganėtinai neįprastomis medienos rūšimis, kurios dažniausiai yra apdirbamos kur kas sunkiau, lyginant su tipine mediena. Taip pat, sunkumų apdirbant medieną sukelia ir įvairūs netradiciniai klientų norai šiuo atžvilgiu. Tokią situaciją lemia tai, jog šiomis dienomis visi žmonės nori jaustis išskirtiniais, kas lemia tai, jog stengiamasi tai padaryti net ir statantis vienokį ar kitokį medinį pastatą, kas atsispindi norint išgauti originalias jo dalių formas net ir kalbant apie smulkiausias detales. Būtent pakitęs žmonių mentalitetas, stengiantis rinktis ne nors ir banalius, bet patikimus, o originalius sprendimus kiekvienoje gyvenimo situacijoje, iš esmės ir įtakoja tai, jog medienos apdirbimo paslaugų teikimas yra kur kas sudėtingesnis darbas, nei buvo dar šio amžiaus pradžioje.

Lubų montavimas pramoninėse patalpose
Taip, jei kalbėsime apie įprasto dydžio gyvenamąsias patalpas, visi apdailos darbai, kurie yra susiję su lubomis, tikrai neišsiskiria ypatingu sudėtingumu. Visgi, ši situacija kardinaliai keičiasi pradedant kalbėti apie lubų montavimą pramoninėse patalpose, kuriose atlikti šiuos darbus yra žymiai sudėtingiau. Taip yra dėl to, nes pramoninėse patalpose lubos dažniausiai yra išties labai dideliame aukštyje, kas lemia tai, jog lubų montavimo darbai yra visapusiškai apsunkinami. Negana to, jog pasunkėja pats lubų montavimas, padidėja ir tai atliekantiems darbuotojams tenkantis psichologinis krūvis, kadangi praleisti ne vieną valandą dideliame aukštyje ir susikoncentruoti ne į vyraujančią sužalojimų riziką, o į atliekamo darbo kokybę, yra tikrai labai nelengva. Būtent dėl to, lubų montavimas pramoninėse patalpose praktiškai niekuomet nėra atliekamas pasitelkiant į pagalba šios srities profesionalais neesančius žmones net jei tai ir leistų sutaupyti ypač dideles lėšas, kadangi tai yra tiesiog per daug atsakingas darbas, kad būtų galima rizikuoti ne tik jo kokybe, bet ir darbą atliekančio žmogaus sveikata ar net gyvybe.

Gipskartonio montavimas
Taip, gipskartonio montavimas iš praktinės šio darbo atlikimo pusės tikrai nėra ypač sunkus darbas. Visgi, jei yra norima ganėtinai sklandžiai, nesunkiai ir greitai jį atlikti, yra reikalingas pakankamai didelis su šio darbo atlikimu susijęs teorinis informacijos bagažas, kas iš esmės ir apsunkina gipskartonio montavimo darbų atlikimą. Tad išskyrus atvejus, kai ne vieną mėnesį domitės gipskartonio montavimo peripetijomis, stengtis atlikti šių darbų savo jėgomis nėra patartina.

skydiniai namaiTurbūt jau esate girdėję apie medinius skydinius namus – jaunos šeimos vis dažniau pasirenka statyti tokio tipo namus dėl gausybės teikiamų privalumų, pavyzdžiui, šilumos ir ekologiškumo. Tačiau, apie viską iš pradžių. Kaip ir kada skydiniai namai atsirado?

Truputį iš istorijos

Šio tipo namų pirmtakai yra karkasiniai namai. Vėliau prasidėjo labai sparti statybų industrijos plėtra bei darbų standartizavimas. Gamintojai atkreipė dėmesį į tai, kad jeigu denginys, sienos bei perdangos yra gaminamos uždarose patalpose, tuomet tokie statiniai bus kur kas kokybiškesni ir mažiau veikiami gamtos stichijų.

1930 metais pirmasis skydinis namas buvo sukonstruotas pagal vienos vokiečių įmonės užsakymą. Praėjo dar 15 metų, kol kiti žmonės pamatė šio tipo namų pliusus, ir tada Jungtinėse Amerikos Valstijose atsirado begalė skydinių namų. Nuo XX amžiaus vidurio, tokie namai jau atsirado ir Lietuvoje. Visgi, jeigu anksčiau skydiniai pastatai neturėjo tokio didelio skirtumo kokybės atžvilgiu, tai šiais laikais jie turi, kadangi nuolat tobulėjančios technologijos suteikia didesnį pranašumą būtent skydiniams namams.

Taigi, kokie tie pagrindiniai skydinių namų pliusai?

Geriausia yra tai, kad tokiuose pastatuose šilumos izoliacija yra labai didelė, todėl jūs tikrai sutaupysite pinigų, gyvendami skydiniame name. Daugiau nereikės tiek daug šildyti, kaip įprastame name ir turėsite galimybę įsirengti autonominę šildymo sistemą. Juk visi žinome, kad būtų gyventojai dažnai skundžiasi, jog dėl centrinės šildymo sistemos jiems bet kuriuo atveju tenka mokėti dideles sumas, net jeigu namuose yra geri langai su aukštu šilumos koeficientu. Ką gi, tokiu problemų tikrai išvengsite su skydiniu namu.

Negana to, tokie pastatai yra labai ekologiški ir greitai surenkami. Tiesą sakant, naują namą galima sukonstruoti per vos keletą savaičių. Jums nereikės samdytis brangaus statybininkų kolektyvo, kadangi tokio namo statymas yra gerokai paprastesnis – užteks ir kelių profesionalų, kurie turėtų susitvarkyti su jūsų skydinio namo projektu per keletą savaičių. Statybinės konstrukcijos yra gaminamos specialiame fabrike, tad visos skydinės medžiagos atkeliaus su instrukcija ir galės būti lengvai pritaikomos prie specialios technikos.

Kaip vyksta skydinio pastato konstravimo darbai?

Viduje yra įmontuojama gipskartonio plokštė, taip pat gali būti įmontuojama dailylentė. Medžio drožlių plokštės, kurios yra atsparios drėgnumui, yra montuojamos iš išorės. Įspraudžia akmens vata, kuri yra reikalinga geram šilumos izoliuotumui. Be abejo, tai yra daroma viduje skydo.

Antrasis žingsnis – pradedamas montuoti atitinkamo dydžio medienos karkasas, o dėl garso izoliacijos yra naudojama akmens vata. Skydas turi būti apkaltas plokštėmis būtinai iš abiejų pusių.

Kiti du žingsniai – tai perdangos konstravimas. Skydo viršuje yra pritvirtinama medžio drožlių plokštė, kuri yra visiškai atspari drėgnumui. Pasitelkiant gegnes, yra gaminama stogo konstrukcija. Vėliau patikrinama skydinio namo varža, įdiegiamos telefono, interneto linijos. Po grindimis yra išvedžiojamas vandentiekis, instaliuojama signalizacija.

Be abejo, labai svarbi namo apdaila – ją galima pasirinkti iš gausybės skirtingų medžiagų. Pavyzdžiui, galite naudoti dailylentes, mūrą, cemento drožlių plokštes, tinką, natūralią medieną. Tai jau priklauso nuo jūsų skonio – kaip jūs įsivaizduojate savo tobulus namus. Neabejokite, statybų meistrai gali pastatyti jums svajonių namą, naudodamiesi skydine technologija.