vidaus durysIšskirtinės vidaus durys gali tapti vienu svarbiausiu interjero akcentu. Dizaino specialistai teigia, kad tinkamai priimtas sprendimas padės realizuoti individualią būsto viziją ir suteiks namams unikalumo. Be to, vidaus durys gali perteikti emocijas ir nuotaiką. Itin plati vidaus durų pasiūla atitiks išrankiausiųjų pirkėjų poreikius. Svarbiausia – neskubėti ir įvertinti atskirų pasiūlymų privalumus bei trūkumus.

Bendraukite su profesionalais

Kad būtumėte tikri vidaus durų kokybe ir estetika, rinkitės patikimą durų gamintoją ar pardavėją, kurio tikslas – realizuoti individualius klientų pageidavimus. Nors standartiškai gaminamos durys džiugina itin plačiomis spalvų, apdirbimo ir raštų galimybėmis, ieškodami unikalaus sprendimo, turėtumėte pagalvoti apie individualių durų gamybą. Taip galėsite rinktis ne tik durų stilių, bet ir gamybos medžiagas, dekoro elementus.

Vidaus durų tipai

Pagalvokite apie durų gamybos medžiagas. Itin populiarus sprendimas – medinės vidaus durys, gaminamos iš medžio masyvo ar klijuotos medienos. Šios durys žavi nepriekaištinga elegancija ir subtilumu, užtikrina puikią šilumos ir garso izoliaciją. Medinės konstrukcijos rekomenduojamos klasikinio stiliaus interjerui. Tinkamai parinktos konstrukcijos aplinkai suteiks unikalumo ir prabangos. Tiesa, subtilesnio dizaino medinės durys tiks ir moderniam interjerui. Šiuo atveju siūlome rinktis šviesesnių spalvų konstrukcijas.

Taupantiems pirkėjams siūlome pagalvoti apie faneruotas durų konstrukcijas. Tai optimalus sprendimas žmonėms, vertinantiems prabangią išvaizdą, tačiau siekiantiems sutaupyti. Šių durų apdaila išsiskiria natūraliam medžiui būdingu grožiu, o vidinė sandara gali būti pasirenkama, priklausomai nuo durims keliamų kokybės reikalavimų. Pigiausias sprendimas – laminuotos vidaus durys. Šios konstrukcijos nėra tvirtos ar ilgaamžės, tačiau tai puikus pasirinkimas tuomet, jei ieškote pigių durų rečiau lankomoms patalpoms, pvz., rūsiui.

Rinkitės apgalvotai!

Individualiam namų stiliui išryškinti būtina rinktis konkretaus būsto viziją atitinkančias duris. Pasikalbėkite su durų gamintojais ir pardavėjais ir išsakykite jiems savo pageidavimus. Jei nežinote, kokio stiliaus durys derėtų jūsų namuose, pasitarkite su dizaino specialistais ar interjero planuotojais. Pasirenkant duris svarbu viskas – durų spalvą, apdaila, dekoras. Be to, privalote pagalvoti ir apie konstrukcijų varstymo mechanizmą. Standartinės varstomos durys rekomenduojamos klasikiniam, minimalistiniam ir moderniškumo apraiškų turinčiam interjerui. Ieškodami šiuolaikiškumo ir lengvumo, turėtumėte pagalvoti apie stumdomas durų sistemas. Tai itin puikus sprendimas tuomet, jei norite vizualiai praplėsti gyvenamosios aplinkos erdvę.

 

stumdomos durysJau nuo seno žmonės, norėdami atriboti savo namus, nuo nepageidaujamų asmenų ar smalsių žvilgsnių, montavo duris. Iš pradžių tai buvo medžio plokštės, kurias vėliau pakeitė sunkios ir nelabai patogios akmens plokštės, todėl netrukus vėl buvo grįžta prie medžio. Augant visuomenės poreikiams, nepakako tik laukinių durų, žmonės norėjo savo kambariams suteikti privatumo, todėl ilgai laukti nereikėjo, kol pasaulį išvydo ir vidaus durys. Varstomos durys buvo labai populiarios, nes jas lengva atidaryti, o štai stumdomos durys yra sąlyginai vienas naujesnių durų tipų. Kodėl tik sąlyginai?

Na, pradėkime nuo to, kad stumdomos durys nėra šiuolaikinio pasaulio išradimas, jos atsirado liūdnai pagarsėjusiame Italijos mieste – Pompėjoje. Manoma, kad jos pirmą kartą buvo panaudotas dar pirmame amžiuje, kai romėnai suprato, kad toks durų varstymo būdas yra tiesiog patogesnis: jas lengva atidaryti, jos neužima vietos, tačiau stumdomos durys turi lygiai tas pačias funkcijas kaip ir varstomos, t.y. saugo erdvės privatumą ir izoliuoja kambarį nuo pašalinių garsų.

Tiesa, vėliau stumdomos durys prarado savo populiarumą ir kuriam laikui buvo tarsi pamirštos. Visgi, šiandien tokio tipo duris galima pamatyti daugelio lietuvių namuose. Be to, reikia pažymėti, kad stumdomų durų principu veikia ir slankiojančios spintų sistemos.

Kuo ypatingos stumdomos durys?

Stumdomos durys veikia slankiojančio ratuko principu. Ratukai yra dviejų rūšių: apatinis ir viršutinis. Populiaresnis pastarasis, nes jo veikimas gana paprastas: keli ratukai laiko duris ir rieda takeliu, kai durys yra varstomos. Toks mechanizmas leidžia duris atidaryti labai greitai ir lengvai. Tuo tarpu, apatiniai ratukai yra naudojami tada, jei stumdomų durų svoris yra pakankamai didelis ir viršutiniai ratukai jo tiesiog negali išlaikyti. Tokiu atveju ratukai yra montuojami apačioje, o viršuje duris prilaiko specialus mechanizmas, kuris neleidžia joms virsti.

Didžiausi stumdomų durų privalumai – jų korpuso lengvumas ir itin platus dizaino pasirinkimas. Be to, jos lengviau montuojamos, užima mažiau vietos. Pasirinkus tokias duris nereikia sukti galvos, į kurią pusę jos turi atsidaryti, kad netrukdytų laisvai judėti namuose. O ir kaina jų nėra didesnė už įprastų varstomų durų.