Vonia ar dušo kabina? Tai vienas dažniausių klausimų, į kurį esame priversti atsakyti, jei įrenginėjame nedidelį vonios kambarį. Tiesa, diskusijos, kas yra geriau, – atpalaiduojančios vonios ar funkcionalios dušo kabinos, sulaukia gana didelio dėmesio net ir tuomet, kai galime džiaugtis abiem sprendimais. Nors dušas iš tiesų leidžia mėgautis greitomis, patogiomis ir ekonomiškomis vandens procedūromis, vonia neabejotinai tampa šio pasirinkimo lydere. Pateikiame penkis svarbiausius argumentus, kodėl vonia nusipelno aukščiausio mūsų įvertinimo.

 

1. Vonia atpalaiduoja kūną ir mintis

Poilsis šiltoje vonioje yra vienas labiausiai atpalaiduojančių dalykų, nuraminantis protą ir mintis. Atlikti tyrimai parodė, kad karšta vonia ne tik pašalina stresą ir raumenų įtampą, bet gali palengvinti net ir depresijos simptomus. Po sunkios ar įtemptos darbo dienos rami minutėlė vonioje leidžia nusiraminti, pailsėti ir mėgautis tik sau skirtu laiku.

 

2. Vonios prisitaiko prie individualių poreikių

Šiandien galima rinktis įvairaus dizaino vonias, kurios prisitaikytų prie jūsų ūgio ir pomėgių. Jei mėgstate ramiai gulėti vonioje, rinkitės įrangą, leidžiančią jums patogiai išsitiesti visu kūnu, jei mėgstate vandens procedūras, puikus sprendimas – vonios su masažiniais purkštukais. Jei mėgstate vonioje skaityti, gerti kavą ar užsiimti kita atpalaiduojančia veikla, rinkitės vonias su įrengtais padėklais, ant kurių galėsite pasidėti jums reikalingus daiktus.

 

3. Vonia padeda rūpintis oda

Mirkymas vonioje, pasirinkus jūsų odai tinkančius aliejus ar vonios druskas, odą ne tik atgavina, bet ir drėkina, valo bei puoselėja.

 

4. Plačios pasirinkimo galimybės

Šiuolaikinės vonios yra lengvai priderinamos prie įvairių interjero sprendimų. Nesvarbu, ar pirmenybę skiriate modernizmui, ar vertinate klasiką, nesunkiai rasite jūsų individualų skonį atitinkančią vonią ir jos įrangą. Itin plati medžiagų, formų, dizaino ir spalvų įvairovė gali tapti ir pagrindiniu vonios kambario akcentu, į kurį krenta visas dėmesys. Be to, gamintojams skiriant vis daugiau dėmesio augantiems klientų poreikiams, šiandien užtikrinamas optimalus dizaino ir kokybės santykis, siūlant stilingas, dailiai atrodančias, ilgaamžes, patvarias, mechaniniams ir fiziniams pažeidimams atsparias vonias.

 

5. Lengvai pasiekiama prabanga

Mūsų pasąmonėje vonios suvokiamos kaip prabangos elementas, sukurtas mūsų poilsiui, atsipalaidavimui ir emociniam pasitenkinimui. Ar gali būti kas maloniau už vonią, pilną muilo burbulų, pripildytą kvapniųjų aliejų ir kviečiančią bent trumpam pamiršti kasdienius rūpesčius?

vonios kambarysKapitalinis vonios remontas kainuoja išties nemažai pinigų, ypač jeigu nusprendžiama keisti visą santechniką ir vonios įrangą. Tačiau, jeigu pastarųjų keisti neplanuojate ar gyvenate nuomojamame bute, o vonios interjerą vis tiek norisi atnaujinti, galima pasitelkti keletą patarimų, kurie padės sukurti kitokį vonios kambario dizainą, neišleidžiant labai daug pinigų.

Pelėsis – viena nemaloniausių, bet dažniausiai pasitaikančių problemų vonioje. Jei šis atsirado tarp vonios kraštų ir sujungimo su siena, nebūtina keisti visos vonios. Reikia pasirinkti tinkamas priemones ir pakeisti dabartines sujungiamąsias juosteles ar plyteles. Tai nėra labai sudėtinga, todėl galima atlikti patiems. Gerai pašalinus dabartines plyteles ar juosteles ir esantį silikoną, pelėsio naikinimui naudokite specialias medžiagas, kurios neleis jam vėl atsinaujinti. Prieš pradedant sandarinimo darbus įsitikinkite, jog vieta sausa ir švari. Tuomet tarpelį per visą ilgį užpildykite silikonu, lygiai paskirstykite ir išlyginkite su mentele. Silikonas – tampri guma, stingstanti kambario temperatūroje. Ši medžiaga atspari karščiui, temperatūros pokyčiams, drėgmei, todėl gali būti naudojama ir vonios kambaryje. Jei tarpas tarp sienos ir vonios yra didesnis negu 2 mm, tuomet reikėtų įsigyti ir specialias sutvirtinančias pasirinktos spalvos, prie interjero tinkančias juosteles, kurių klijavimui taip pat tinka silikonas. Šios juostelės ne tik neleis pasimatyti pelėsiui, bet ir sukurs tvarkingos vonios vaizdą.

Norint atnaujinti sienas, nebūtina perdažyti jų visų. Jeigu sienų dažai dar gerai išsilaikę, galima pasirinkti vieną ar dvi sienas, ant kurių galbūt yra šiek tiek nešvarumų. Skirtingos sienų spalvos suteiks žaismingumo, gyvybingumo vonios patalpai. Taip pat įdomu eksperimentuoti dryžiais. Šiuos išgauti yra visai nesudėtinga: tereikia naudoti specialias lipnias juosteles, tarpą tarp jų padengiant norima spalva. Nuėmus tokias juosteles ant sienų nesimatys jokių žymių. Dryžiai gali padėti vizualiai praplatinti ar paaukštinti vonios kambarį. Vertikalūs dryžiai suteiks aukštesnės patalpos įspūdį, ypač jeigu lubų spalva tęsis kelis centimetrus ant sienų viršaus, tuomet ir dryžius reikėtų dažyti ne iki pat lubų. Jei vonios kambarys pakankamai aukštas, galima pasirinkti horizontalius dryžius, kurie regimai praplatins patalpos plotą. Skirtingų spalvų sienos bei dryžiai patalpai bus lyg šviežias oro gūsis, tik svarbu pasirinkti tarpusavyje derančias spalvas.

Vidaus durys yra svarbi interjero dizaino visumos detalė. Vonios kambariui itin svarbu pasirinkti drėgmei atsparias duris, kurios būtų padengtos specialia medžiaga. Kitu atveju durys gali pradėti deformuotis, luptis. Jei iš dušo vanduo tiesiogiai patenka ant durų, pasirūpinkite užuolaidėlėmis arba stikline pertvara. Norint išvengti perteklinės drėgmės durų apačioje galima įrengti tarpą, kuris palaikys oro cirkuliaciją. Išsimaudžius visada pasistenkite, jog vonios vidaus durys būtų kuo ilgiau atidarytos, kad pasišalintų drėgmė, nes dažnai vien tik įprastai įrengtos ventiliacijos angos nepakanka tinkamam vėdinimui užtikrinti. Jei norima atnaujinti esančias duris, tai nesunkiai galima padaryti patiems. Statybinių prekių parduotuvėje įsigijus specialių drėgmei atsparių dažų, tereikia jais nudažyti nuo senųjų durų pašalintus dažus, laką ir tinkamai jas nušlifavus. Lako poveikis visada bus stipresnis, spalva intensyvesnė, jeigu paviršių nulakuosite keletą kartų.

Jeigu dušo kabinų stiklas tikrai nebe pirmos jaunystės, bet keisti jo nesinori, galima įsigyti specialios, vandeniui atsparios, juostelės. Ji stiprina stiklą, jam dužus neleidžia pabirti smulkiems stiklo gabalėliams, gali būti tonuota, skaidri ar su įvairiais raštais. Tonuota ar raštuota plėvelė puikus pasirinkimas, kai vonios patalpa sujungta su tualetu ar gyvenate ne vienas. Ši plėvelė gali būti klijuojama ir ant langų stiklų. Taip pat voniai grožio tikrai nesuteikia gyvatukai ir vamzdžiai, kurių dažai yra nutrupėję, o jie patys paveikti korozijos. Tokiu atveju specialiomis priemonėmis kruopščiai nuvalius senąsias medžiagas, galima nesunkiai perdažyti matomus vamzdžius. Priklausomai nuo dažų koncentracijos, teks dažyti nuo vieno iki kelių kartų, svarbu, kad tarp dažymų, leistumėte gerai išdžiūti visiems sluoksniams. Statybinių prekių parduotuvėse rasite įvairių matinių ar blizgių dažų spalvų, kurias nesunkiai priderinsite prie bendro vonios interjero dizaino.

Daugelį nesudėtingų darbų galime atlikti ir patys, nesugaišdami tam labai daug savo laiko. Tačiau, jei planuojamas kapitalinis vonios remontas, jo metu keičiant vonią, santechniką, perklojant grindų dangą, plyteles, tuomet verta kreiptis pagalbos į meistrus. Ieškant patikimo darbininko, kuris kokybiškai atliktų savo darbus, galima susidurti su įvairaus plauko meistrais. Todėl pirmiausia verta kreiptis į patikimas įmones arba pasidomėti draugų, artimųjų rekomendacijomis. Įmonės, atliekančios remonto darbus, dažniausiai turi įsigijusios specialias kompiuterines programas, kuriose suvedus vonios išmatavimus, nurodžius vamzdynų vietą, galima sukurti virtualų vonios kambarį. Čia galima pasirinkti norimą vonios įrangą, baldus, plyteles, grindų dangą, juos įvairiai keisti, koreguoti vietą, stebėti, ar atsidarančios durys niekam netrukdo. Tai padeda sutaupyti daug laiko, nevaikštant po parduotuvės ir galvojant, ar pasirinktos detalės, įranga derės tarpusavyje. Progama suteikia galimybę realiai pamatyti Jūsų sugalvotą viziją ir kai kuriuos trūkumus, kuriuos čia pat galite ir koreguoti. Tai labai palengvina remonto procesą, tiek Jums, tiek darbininkams, kadangi žinoma, koks turi būti galutinis darbų rezultatas.