Burnos ir dantų priežiūra yra ypač svarbi, norint išvengti įvairių problemų: blogo burnos kvapo, ėduonies, karieso ar parodontozės. Tam, reikia tinkamai rūpintis savo sveikata ir reguliariai atlikti profesionalią burnos higieną, kad pašalinti pagrindinę dantų ligų priežastį – apnašas. Jų tinkamai nenuvalius gali susiformuoti dantų akmenys, kurie gali sukelti įvairius dantenų ar minkštųjų burnos audinių uždegimus. Negydant tokių uždegiminių židinių, ilgainiui gresia susirgti parodontoze, kuomet pradeda kraujuoti dantenos, dantys pradeda klibėti, o po jų praradimo, žandikaulio kaulas pradeda deformuotis.

Profesionali burnos higiena padeda pašalinti ne tik minkštas, bet ir kietas dantų apnašas ir susiformavusius akmenis. Ją rekomenduojama atlikti prieš įvairias ortodontines, odontologines, endodontines procedūras ir chirurgines operacijas. Tačiau, dauguma odontologų rekomenduoja profesionalią burnos higieną atlikti profilaktiškai, bent kas 1-4 mėnesius.

Ji yra atliekama, naudojant ultragarsinį skalerį ir „Air-flow” sistemą. Procedūros metu ultragarsiniu skaleriu pašalinami virš dantenų ir po jomis susidarę akmenys, dantų kišenėse esantys akmenys pašalinami specialiais instrumentais. „Air-flow” sistema – tai stipri oro, vandens ir medicininės sodos srovė kuri greitai ir be skausmo nuvalo apnašas net ir sunkiai prieinamose vietose, dantų paviršius tampa švelnus ir lygus.

O jei norite, kad jūsų dantys atgautų spalvą ar būtų baltesni, tuomet rekomenduojama po burnos higienos atlikti ir dantų balinimo procedūrą. Ši procedūra yra atliekama kapomis, fluoro aplikacijomis ar naudojant, balinamąją medžiagą. Reiktų turėti omenyje, kad bandymas dantis balinti namų sąlygomis tikrai neprilygsta profesionaliam dantų balinimui kabinete. Tik profesionalūs burnos higienistai gali kokybiškai išbalinti, net negyvus dantis, tad rezultatas tikrai patenkins jūsų lūkesčius.

Po šių procedūrų burnos higienistė jus apmokys kaip tinkamai prižiūrėti ir valytis dantis, taip pat parekomenduos tinkamas priemones. Daugiau apie šias paslaugas, galite sužinoti paspaudus nuorodą: https://www.gostautoklinika.lt/paslaugos/dantu-higiena-ir-balinimas/.

oralgen nupearl dantų balinimo rinkinys klipshop.ltIeškant dantų balinimo produktų, kurie veiks specialiai jums, svarbu suvokti, koks yra tikrasis dantų balinimo tikslas. Taip pat norint įsigyti išties tinkamą produktą, reikėtų įsigilinti ir į tai, kokie dantų balinimo priemonių ingredientai kaip veikia. Jei kyla kažkokių klausimų, susijusių su dantų balinimu, tokiu atveju atsakymų geriau ieškoti ne internete, o pas savo dantistą! Dantų balinimo priemonės, sukurtos profesionalų, garantuotai nepaliks nusivylusių. Tačiau prieš griebiantis jų, reikėtų išsiaiškinti, ar dantų būklė leidžia naudoti tam tikras papildomas priemones ir į jas įeinančias medžiagas.

Internete galima rasti galybę informacijos apie dantų balinimą namuose natūraliomis priemonėmis. Viena iš tokių priemonių įvardijamas vandenilio peroksidas. Tai skamba pakankamai keistai, bet nors ir nerekomenduojama burnos skalauti grynu vandenilio peroksidu, tačiau tai yra būtent ta sudedamoji dalis, kurią kuri kone visos dantų balinimo priemonės. Vandenilio peroksidas kaip ingredientas padeda išsaugoti emalį nepažeistą, todėl produktai su juo būna kiek saugesni.

Nusprendus, jog profesionalus dantų balinimas yra per brangus ar tiesiog nereikalingas, reikėtų atsirinkti, kokios dantų balinimo priemonės yra tinkamos naudoti namuose. Renkantis produktus namų naudojimui, vėlgi derėtų įsigilinti į sudėtį ir vandenilio peroksido koncentraciją produkte. Įprasta manyti, kad didesnė jo koncentracija padeda greičiau pašalinti apnašas nuo dantų. Ir tai išties yra tiesa! Tačiau kas būna dažnai nutylima – kad didelė koncentracija vandenilio peroksido gali sukelti diskomfortą ir dantų jautrumą. Juolab, kad kiekvieno žmogaus dantų jautrumo lygis yra skirtingas, todėl reikėtų įsitikinti, kad dantų balinimas nebus kenksmingas. Tokiu atveju specialias priemones gali parekomenduoti dantistas.

Kalbant apie skirtingas dantų balinimo priemones, jų yra ištisa galybė – populiarus tiek dantų balinimas kapomis, tiek ir burnos higiena ar dantų balinimo gelis. Burnos higieną rekomenduojama atlikti dantisto kabinete bent kartą per metus tam, kad nesikauptų papildomos apnašos, vėliau suteikiančios nepageidaujamą dantų atspalvį. Tuo tarpu namams skirtos dantų balinimo priemonės turi būti paprastos naudoti, kadangi nepatogiai naudojama priemonė greičiausiai bus pamiršta. Dantų balinimo kapos ir gelis yra naudojami ganėtinai paprastai – kapos iš vidinės pusės yra padengiamos specialiu dantis balinančiu geliu ir naudojamos kartą per dieną, tai yra nakties metu. Tuo tarpu tokios priemonės, kaip dantų balinimo pieštukas, reikalauja ilgalaikio pasiryžimo. Mat ši priemonė yra veiksminga tik tol, kol yra nuolat naudojama. Pieštuku dantys turi būti padengiami du kartus per dieną iki tol, kol pieštukas bus pilnai išnaudotas. Tik tokiu atveju galima tikėtis akivaizdaus rezultato. Tačiau siekiant ilgalaikio efekto, siūloma tarpusavyje derinti bent kelias priemones. Tai gali būti dantų balinimo kapos ir dantų pasta su aktyvinta anglimi. Tačiau reikėtų nepamiršti, jog nuolatinė dantų priežiūra ir rūpinimasis savo sveikata yra vienas iš pagrindinių dalykų, leidžiančių džiaugtis sveikais ir gražiais dantimis.