benzininiai pjūklaiKokybiški benzininiai pjūklai dabar nekainuoja labai brangiai, todėl juos gali įsigyti beveik visi sodininkai. Nesvarbu, ar turite 6 arus prie sodybos, ar keletą hektarų. Nebrangų Stihl pjūklą galima įsigyti nuo 200-250 eurų.

Pjūklai paprastai yra skirtingos galios, todėl reiktų atsižvelgti į tai prieš perkant. Jei poreikis pjauti yra nedidelis, rekomenduojamas ne itin galingas benzininis pjūklas Stihl MS-180. Jis nesunkus ir paprastai naudojamas. Pjovimo juostos ilgis – 35 cm. Tokios juostos visiškai pakanka pjaustyti nestorus medžius, statybose naudojamus rastus, tašus, lentas ir kitas medžiagas. Iš esmės šis benzininis pjūklas yra skirtas genėti storesnėms šakoms ir pjauti nestorus medžius. Profesionaliam miško kirtimui jis nėra tinkamas – tam reikalingas galingesnis pjūklas su ilgesne pjovimo juosta ir, aišku, grandine.

Benzininiai pjūklai Stihl yra labai paprasti naudoti. Įtempti grandinę dabar galima be jokių įrankių – tiesiog pasuki svirtelę ir grandinė įsitempia. Pažangi Ematic grandinės tepimo sistema leidžia sutaupyti apie 50 proc. alyvos. Pasirūpinta ir antivibracine sistema, kuri sumažina vibraciją ir įrankis yra lengviau valdomas. To reikia sodininkui – nesudėtingai valdomo ir paprasto pjūklo. Sudėtingas ir galingas įrankis yra skirtas miško kirtėjams profesionalams, kurie puikiai žino pjūklų savybes ir gali įvertinti jų trūkumus ir privalumus.

Benzininiai pjūklai turėtų būti kiekvieno sodininko sandėlyje. Juk nežinia kada gali tekti nupjauti pakelės krūmus, nulūžusią obels šaką ar nudžiūvusį seną vaismedį. Gyvenant kaimo vietovėje benzininiai pjūklai visada praverčia ir pjaunant malkas. Juk miške pilna sausuolių, kuriems supjaustyti nereikia jokio girininko leidimo. Be to visada galima surasti kaimynų, kurie pjauti malkų galimybės neturi, tačiau turi miško. Už pagalbą jiems galima gauti ir pinigų ir taip padengti pjūklo eksploatavimo išlaidas (dažniausiai jos yra alyva ir benzinas bei į jį maišomas tepalas, kitos valymo priemonės, grandinės galandimas).

Statybose šie pjūklai gali praversti, kai turime reikalų su rastinėmis konstrukcijomis. Lentos pjaunamos siaurapjūkliais arba diskiniais pjūklais, kurie tinkami ir plytelėms pjaustyti.

Jei benzininis pjūklas naudojamas retai, reiktų atitinkamai jį prižiūrėti. Žiemai rekomenduojama išleisti visą benziną ir tepalą. Be to benziną laikyti rekomenduojama specialioje talpoje, o ne plastikiniame butelyje nuo mineralinio vandens. Tokiame plonos plastmasės butelyje palaikytas kuras tirštėja nuo ardomo plastiko ir gali greitai užkišti filtrus. Taip benzininis pjūklas atsidurs remonto dirbtuvėse, o tai jau bus papildomos išlaidos.