Ekologiškas maistas ir jo banga jau seniai nuvilnijo per visą pasaulį: žmonės vis labiau vertina restoranus, siūlančius patiekalus iš organiškai pagamintų produktų, smulkūs ūkininkai džiaugiasi didėjančia paklausa, o kai kurie prekybos centrai pastatė didžiulius skyrius, kuriuose rasite tik ekologiškas ir natūraliai pagamintas prekes. Šis vajus neaplenkė ir Lietuvos. Tačiau ar tikrai mūsų tautiečiai yra pasiryžę atsisakyti įprastos mitybos?

ekologiškas maistas

Svarbiausia – kaina

Atliktos apklausos ir jų skaičiai rodo, kad maisto produktus lietuviai renkasi pagal kainą: jie aktyviai reaguoja į siūlomas akcijas, domisi, kokiose parduotuvėse tam tikrų prekių gali įsigyti pigiau ir retai kada atkreipia dėmesį į jų sudėtį. Tokiai situacijai įtakos turi minimalus ir vidutinis atlyginimas, vyraujantis mūsų šalyje. Daugelis žmonių teigia tiesiog neturį kito pasirinkimo, todėl privalo taupyti ir maisto produktų sąskaita. Tačiau situacija nėra tokia bloga: nors ekologiškas maistas, siūlomas parduotuvėse, kol kas turi mažesnę paklausą, lietuviai yra linkę išlaikyti ūkius bei mėsą, daržoves, vaisius ir pieną pirkti iš vietinių ūkininkų. Pasak jų, šie produktai sveikesni, skanesni, tokiu būdu remiami smulkūs verslininkai. Tai reiškia, kad ekologiškas maistas ir jo tendencija yra gerai žinoma bei paplitusi, tačiau pilnai išsivystyti jai trukdo palyginti nemažas kainos santykis su įprastai siūlomais maisto produktais.

Nežino, kur įsigyti

Nemaža dalis žmonių mano, kad ekologiškas maistas turi itin siaurą asortimentą, todėl neįmanoma apsieiti be įprastai užaugintų produktų. Kadangi lietuviai apsiperka didžiuosiuose prekybos centruose, o ne specializuotuose parduotuvėse, sveikai maitintis jiems dažnai trukdo paprasčiausias nežinojimas, informacijos trūkumas. Lietuvoje galima rasti nemažą pasirinkimą internetinių bei fizinių parduotuvių, kurios siūlo natūralius, organiškus gaminius. Tačiau jas paprastai renkasi vegetarai, veganai arba žmonės, kurie aktyviai domisi sveiku gyvenimo būdu ir apsiperka tik tokiose vietose. Įprastas lietuvis, pernelyg nesidomintis sveika mityba, paprasčiausiai nesivargina ilgomis produktų paieškomis ir viską nori rasti gerai žinomuose prekybos centruose, kuriuose ekologiškų prekių pasiūla ne visada tokia didelė. Tačiau būtina pažymėti, kad daugelis žmonių teigia, jog renkasi prekes, ant kurių etikečių randa ženklus, žyminčius, kad produkte nėra dažiklių ar kitų maisto priedų. Tai reiškia, kad lietuviai po truputį keliauja sveikesnio gyvenimo link ir nori, kad jų produktai būtų kuo sveikesni, todėl galima manyti, kad sparčiai didėjanti informacijos sklaida ir įvairūs judėjimai privers mūsų tautą dar atidžiau pažvelgti į jų vartojamą maistą.