Visiems kurie dar tik planuoja statyti namą arba remontuoti butą kuriame turite galimybę savarankiškai pasirinkti šildymo būdą svarbus žinoti kokių komponentų reikia ir kaip teisingai įrengti šildomas grindis kd galėtumėte džiaugtis šiluma ateityje ir nesigraužtumėte dėl padarytų klaidų. Šildomoms grindims įrengti reikia statybinių medžiagų iš kurių padarysite pagrindą grindims, pasirinkti šildymo katilą kuris per vamzdelius tieks šildymą ir apdailai pabaigti – išsirinkti grindų dangą.
Šildymo katilas
Šildomoms grindims turėti nedideliame bute nereikia daug investicijų. Paprasčiausias sprendimas – pakloti elektra šildomą paklotą ir ant viršaus užklijuoti plyteles. Tokią sistemą reguliuosite termostatu automatiškai arba pagal poreikį. Individualiems namas įrengti ir tinkamai suderinti šildymo sistemą yra sudėtingiau. Tm kad turėtumėte efektyvų šildymą grindyse nesirinkti šildymo kietu kurų. Tai paaiškinama tuo jog kieto kuro katilų darbinė temperatūra yra apie 70 laipsnių, o šildomoms grindims reikia 30-40 laipsnių šilumos cirkuliavimo vamzdeliuose. Norint turėti šildomas grindis ir kūrenti malkas yra vienintelė išeitis – įsirengti akumuliacinę talpą. Aprūpinti žemos temperatūros vandeniu šildomas grindis efektyviau veika dujiniai kondensaciniai katilai, dar geriau jei tai būtų didesnio galingumo šilumos siurblys oras-vanduo ruošiantis karštą vandenį boileriui ir atskirai aprūpinantis šildymo sistemą.
Grindų tipas ir įrengimas
Lietuvoje įrengiant šildomas grindis jau ilgą laiką įprasta naudoti šildymo vamzdelius pririštus prie armatūros tinklo arba įdėtus į specialų suformuotą polistirolo dangą kuri paklojamas tiesiai ant sutankinto žvyro arba juodgrindžių. Betono sluoksnis turi būti iki 10 centimetrų ir vamzdeliai betono viduryje. Atminkite, kuo storesnis grindų sluoksnis tuo šiluma išsilaikys ilgiau. Grindų plytelės yra tinkamiausias paviršiaus uždengimo būdas nes jos greitai perduoda šilumą į aplinką, lengvai nusivalo nešvarumai, plytelės paviršius nenusitrina net ir po daugelio metų naudojimo. Bet kokio tipo medinė arba plastikinė danga sulaiko šilumos patekimą į kambarius nes tai yra papildomas barjeras kuris trukdo laisvą šilumos judėjimą. Nesvarbu ką sakytų grindų dangos gamintojai, netikėkite. Jei visgi norite namie turėti natūralios ar plastikinės medžių imitacijos grindų dangą, geriau pirkite plonesnę ir mažesnio tankumo.