veterinarijos klinika VilniujeŽiurkėnai yra draugiški ir mieli gyvūnėliai, nereikalaujantys nei sudėtingos priežiūros, nei brangių išlaikymo sąlygų. Tiesa, veterinarijos klinika Vilniuje teigia, kad sprendžiant esminius žiurkėnų laikymo, priežiūros ir maitinimo klausimus pasitaiko gana daug klaidų. Jei norite, kad jūsų augintinis būtų sveikas ir laimingas, privalote pasirūpinti tinkamomis mažylio gyvenimo sąlygomis.

Narvelis ir kraikas

Pirmoji jūsų užduotis – surasti žiurkėnui tinkamą narvelį. Nors gali atrodyti, kad žiurkėnai puikiai jausis mažuose namuose, iš tiesų šie smulkūs gyvūnėliai mėgsta erdvę, todėl ieškokite pakankamai didelio narvelio, kuriame augintinis turėtų ką veikti. Veterinarijos klinika Vilniuje primena, kad žiurkėnai yra labai energingi gyvūnėliai, mėgstantys bėgioti, todėl jiems būtina laipiojimo įranga ir bėgimo ratelis. Kitas darbas – parinkti tinkamą kraiką. Jokiu būdu nenaudokite kedro ar pušų skiedrų, kadangi juose esantys aliejai skleidžia augintiniams nuodingus dūmus. Kraikui puikiai tiks drebulės ar kitų kietmiedžių skiedros. Kraikas turi būti keičiamas kartą per savaitę. Tiesa, žiurkėnams tinkamas kraikas – bekvapis popierius. Paimkite popierinių rankšluosčių, suplėšykite juos į skiauteles ir patieskite ant narvelio dugno. Popieriaus negailėkite – žiurkėnas jame turi lengvai raustis, miegoti ir slėptis.

Maitinimas

Jei norite, kad jūsų augintinis maitintųsi pilnaverčiu ėdalu, geriausias sprendimas – pirkti gyvūnėlių prekių parduotuvėse parduodamą žiurkėnų maistą. Nors žiurkėnų organizmas nereikalauja maisto įvairovės, mitybos racioną galite papildyti vaisiais ir daržovėmis. Vieni mėgstamiausių žiurkėnų užkandžių yra obuoliai, morkos, kiaulpienių lapai ir persikai. Jei norite užmegzti glaudesnį ryšį su augintiniu, žiurkėną galite maitinti iš rankų. Nepamirškite, kad žiurkėnas visuomet turi turėti šviežio geriamo vandens.

Žaidimai

Žiurkėnai mėgsta žaidimus. Jiems patinka žmonių dėmesys, todėl nuo vaikystės mylimi žiurkėnai greitai pripranta prie rankų. Jei augintiniui trūks dėmesio, jis bijos prisilietimų ir bus nervingas. Be to, išsigandęs žiurkėnas gali įkąsti. Pagalvokite tiek apie žaidimus narvelyje, tiek apie pramogas už narvelio ribų. Žiurkėnams patinka lakstyti, laipioti ir daug judėti.

Sveikata

Veterinarijos klinika Vilniuje teigia, kad daugelis žiurkėnų augintojų skiria per mažai dėmesio mylimų gyvūnų priežiūrai. Visų pirma turite apsaugoti augintinį nuo bet kokių pavojų – įsitikinkite, kad narvelis yra tinkamai uždarytas ir gyvūnėlis negalės pabėgti. Kai gyvūnui leidžiate pabėgioti už narvelio ribų, privalote jį nuolatos stebėti. Nedėkite augintinio ant aukštų paviršių, pvz., stalų ar kėdžių, nuo kurių gyvūnas gali nukristi. Jei įtariate, kad žiurkėnas serga arba prastai jaučiasi, nieko nelaukdami imkitės atitinkamų priemonių. Jei negalavimai rimtesni, vežkite augintinį pas veterinarą.