Iki šių dienų kalvio gaminiai Lietuvoje yra ypatingai vertinami, ir tai tikrai nekelia nuostabos. Kalvis visada gali sukurti įvairių išskirtinių gaminių, kurie papuoš kiekvieno namus ir jų aplinką, tad visada verta pagalvoti apie tam tikrų kalvystės gaminių įsigijimą. Senovės Lietuvoje kalvystė buvo vienas pagrindinių amatų, o kalvis buvo tas asmuo, kuris galėdavo padėti įvairiose situacijose. Kalvio gaminiai praversdavo buityje – buvo gaminami peiliai, arkliams buvo kaustomos pasagos, o į vykstantiems į mūšį kalvis pagamindavo ginklų.
Anksčiau išsiversti be kalvių gaminių buvo paprasčiausiai neįmanoma, o šiandien kalviai užsiima meninių dirbinių gamyba – įvairūs gaminiai tikrai gali papuošti kiekvieno namus ir jų aplinką. Kalvystės istorija Lietuvoje prasidėjo nuo Žalvario amžiaus, kuomet įvairūs dirbiniai buvo gaminami iš žalvario ir bronzos. Žalvaris Lietuvą pasiekdavo atkeliavęs iš Vidurio Europos. Tuo laikotarpiu buvo itin populiarūs natūriniai mainai, todėl už atgabentą žalvarį lietuviai atsiskaitydavo kitomis prekėmis – medumi, vašku, gintaru, kailiais.
Kai jau kalviai išmoko išlydyti geležį, Lietuvoje gyvulininkystė tapo jau ne tokia svarbi. Šiuo laikotarpiu pagrindiniu verslu tapo žemdirbystė, o kalvis galėjo pagaminti tokių įrankių, kurie padėjo lengviau apdirbti žemę. Geležies amžiuje buvo plačiai naudojami pjautuvai, noragai, kirviai, arklai, ir t.t. Iš geležies pradėti gaminti ir kiti įrankiai – kirviai, peiliai, strėlės, ietys, taip pat buvo gaminami ir šarvai, šalmai bei skydai. Papuošalai iš geležies buvo gaminami retai, juos dažniau kalviai gamindavo iš žalvario ir sidabro.
Lietuvoje kalvystė labiausiai ėmė progresuoti XX amžiaus pradžioje. Šiuo laikotarpiu buvo steigiamos modernios kalvės, kalvystei buvo naudojami vis tobulesni įrankiai. Labiausiai kalvystė pasikeitė dvidešimto amžiaus septintajame dešimtmetyje, kuomet į kalves buvo atvesta elektra. Kalvi darbas tapo mechanizuotas, nes atsirado pneumatiniai įrankiai, leidžiantys paprasčiau apdirbti metalą.
Pastaruoju metu vis dažniau atsigręžiama į senuosius amatus, nes ieškoma išskirtinumo. Vienetinė įvairių dirbinių gamyba tampa vis populiaresne, tad ir kalviams tenka vis daugiau užsakymų. Įvairūs meniniai dirbiniai, kuriuos gali pagaminti kalvis, gali papuošti kiekvienus namus ir jų aplinką.