metalo_apdirbimo_imonesMetalo apdirbimas — amatas, žinomas nuo neatmenamų laikų. Senovėje žmogus, apdirbantis metalus, buvo vadinamas kalviu. Jis meistraudavo savo kalvėje, konstruodamas įvairiausius metalo gaminius. Kalviai apdirbdavo įvairius metalus: nuo aukso iki žalvario ir plieno. Tuo metu pagrindiniai kalvių gaminami produktai buvo ginklai, statybos ir medžioklės įrankiai, arklių pasagos. Metams bėgant, į metalo apdirbimą pradėta žiūrėti kaip į meną. Daugelis kalvių metalo apdirbimo žinias pradėjo taikyti kurdami meno kūrinius: statulas ir kolonas, fasadų ar rūmų puošmenas.

Dabar, praėjus daugeliui metų, kalvystės amatas beveik pranyko. Šiomis dienomis rasti tikrą kalvį, mokantį tinkamai lydyti ir kitaip apdirbti metalą yra retenybė. Metalo apdirbimas dabar stipriai modernizuotas. Didelės metalo apdirbimo įmonės atlieka kalvio darbą. Šiose, technologijų perpildytose, metalo apdirbimo įmonėse, pilna sudėtingiausių įrengimų, apdirbančių metalą. Praktiškai visos šalys turi savo metalo apdirbimo įmones. Kai kurios iš jų atlieka tik dalį funkcijų, kitos yra stipriai specializuotos ir metalo paruošimo darbus atlieka nuo A iki Z.

Lietuvoje metalo apdirbimo įmonės taip pat nėra retenybė. Nors mūsų šalies pramonė nėra labai stipriai išvystyta, tačiau daugelis metalo gaminių eksportuojama į kitas Europos ir pasaulio šalis. Lietuvoje veikiančios metalo apdirbimo įmonės gali pasigirti itin kokybiška įranga. Naujausiomis ir moderniausiomis metalo apdirbimo staklėmis metalo apdirbimo įmonės gali atlikti frezavimo, lydymo, tekinimo, gręžimo ir virinimo darbus. Pateikus specialius užsakymus metalo apdirbimo įmonės gali pagaminti ir specialias detales, jų dalis ar įvairius metalo konstrukcijų atributus. Metalo apdirbimo staklių pagalba, metalo apdirbimo įmonės gali įvykdyti net ir didelių kiekių užsakymus. Įdomus tai, kad metalo apdirbimo įmones galima specializuoti pagal metalo apdirbimo pobūdį. Atsižvelgiant į gamybos sritį ir naudojamą įrangą, metalo apdirbimo įmonės gali specializuotis ir konkrečioje sferoje: metalo pjaustymo, lankstymo, galandimo ir liejimo.

Metalo apdirbimas per daug tūkstančių metų evoliucionavo nuo kalvystės iki stipriai mechanizuotos metalo apdirbimo įmonės. Šiandien nebereikia sukti galvos, iš kur gauti metalo ir kaip pasigaminti norimą įrankį. Dabar užtenka paskambinti įmonės atstovui ir pateikti užsakymą. Paprasta, kaip du kart du.