padangosVasarinių padangų pasirinkimas – gana sunkus ir atsakingas darbas. Primename, kad tinkamos padangos užtikrina važiavimo saugumą ir sklandumą, pagerina transporto priemonės eksploataciją ir sumažina sunaudojamų degalų kiekį. Kad išvengtumėte nemalonių staigmenų, turėtumėte pasitarti su šios srities profesionalais, kurie įvertins jūsų turimą transporto priemonę ir padės pasirinkti tinkamas padangas. Jei padangų paieška norite užsiimti savarankiškai, turite vadovautis ekspertų pateiktomis rekomendacijomis.

Skirtumai tarp gerų ir blogų padangų yra tikrai dideli. Pirkdami pigias ir sudėvėtas padangas visuomet rizikuojate. Daugelis pirkėjų klaidingai mano, kad vasarinės padangos yra visiškai nesvarbus pirkinys, kadangi oro sąlygos ir taip yra geros. Ekspertai primena, kad užtenka nedidelio lietaus ir atitinkamos kelio dangos, kad automobilis taptų nesuvaldomas.

Vienas svarbiausių patarimų padangų pirkėjams – visuomet pirkite naują produkciją, geriausia – padangas, kurios sandėlyje buvo laikomas maksimaliai trumpą laiką. Primename, kad padangų amžius yra ribotas. Paprastai padangos geriausias savo savybes išsaugo apie 10 metų. Vėliau sensta ir keičiasi jų guma, todėl net ir nenaudota produkcija nebegali užtikrinti saugaus ir sklandaus važiavimo. Tiesa, vienas iš sprendimų – restauruotų padangų įsigijimas. Deja, čia taip pat verta pakalbėti apie tam tikrus padangų trūkumus – visų pirma tokia padanga yra sunkesnė (todėl sunaudoja daugiau degalų), dažniausiai – ir sunkiau balansuojama.

Ieškodami vasarinių padangų, nepamirškite, kad paprastai šios skirstomos į tris atskiras klases: ekonomines, aukštesnės klasės ir sportiškas padangas. Visos klasės skiriasi savo techninėmis savybėmis ir kaina. Ekonominės klasės produkcija yra pigesnė, šios padangos užtikrina tylų ir ekonomišką važiavimą. Minėtasis pasirinkimas yra puikus sprendimas kasdieniam važinėjimui po miestą. Antroji klasė skirta greitiems automobiliams, tokia padanga užtikrina geresnį sukibimą, yra gana brangi ir skirta dideliems greičiams. Sportiško modelio produkcija yra pati brangiausia ir važiavimui suteikianti naujų spalvų. Tokia padanga yra gana kieta, triukšminga ir trumpai naudojama, tačiau leidžia išnaudoti visas automobilio sukibimo galimybes.

Vasarinės padangos gali būti perkamos tiek įprastose prekybos vietose, tiek internetu. Abu pasirinkimai turi savų privalumų ir trūkumų. Apsipirkimas internetinėje erdvėje padeda taupyti laiko ir leidžia lyginti kelias padangas tarpusavyje, įvertinus esminius jų pasirinkimo kriterijus: kainą, ilgaamžiškumą, ekonomiškumą ir komfortabilumą. Čia galima rasti ir daug papildomos informacijos, leidžiančios priimti racionaliausią sprendimą. Vis dėlto, jei šioje srityje esate naujokai, rekomenduojame nuvykti į pasirinktą padangų prekybos vietą ir realiai įvertinti jums siūlomas prekes.