paskolu refinansavimasEsate gana nemalonioje finansinėje padėtyje kai jau nebežinote iš ko sumokėti kredito įmokas? Creditus.lt nurodo, kad paskolų refinansavimas būtų elementariausias sprendimas, nes tai paslauga, kuri finansuoja kitų skolų padengimą. Paprastai šnekant, tai tarsi nauja paskola, kuri skirta asmens turimų įsipareigojimų padengimui. Žmogus pasiskolina pinigų tam, kad galėtų sumokėti įmokas arba visai padengti turimas skolas kitoms finansų įstaigoms. Žinoma, pats refinansavimo principas gerokai skiriasi nuo įprastų vartojimo paskolų. Pagrindinis akcentas yra tai, kad refinansavimo atveju žmogus negauna jokių pinigų į savo banko sąskaitą – refinansavimo paskolos suma iškart patenka į kitų finansų įstaigų rankas. Šitaip siekiama užkirsti kelią neapgalvotiems asmens veiksmams.

Paskolų refinansavimas reikalauja ir atidumo renkantis kredito įstaigas.

Kuomet žmogus ieško refinansavimo galimybės, jis dažnai net nebežiūri iš ko skolintis skolų padengimui. Jam svarbiausia yra gauti papildomų pinigų įmokų sumokėjimui. Tačiau, tai neturėtų būti priežastis nesidomėti geriausiais refinansavimo pasiūlymais. Jeigu asmuo pasirinks tokią refinansavimo paskolą, kurios palūkanos visgi bus aukštesnės nei kreditorių, kuriems jis skolingas, tai logiška, kad toks paskolų refinansavimas ateityje dar labiau apsunkins įsipareigojimų vykdymą.

Visiems asmenims, kurie ketina pasinaudoti paskolų refinansavimu, pravartu domėtis šia paslauga ir jos galimybėmis. Lietuvoje yra be galo daug kredito įstaigų, siūlančių šią paslaugą geromis sąlygomis. Dėl to reikėtų bent jau minimaliai skirti laiko tinkamam pasirinkimui.

Kiekvienas paskolų refinansavimas atliekamas pagal galiojančią tvarką.

Jeigu galvojate, kad tokios paskolos, kurios skirtos skolų padengimui, bus gaunamos lengviau, tai tikrai apsirinkate. Jokių lengvatų čia nėra. Visi kreditoriai, kurie teikia paskolas, turi įvertinti kreditingumą asmens, kuris teikia tiek vartojimo paskolos ar refinansavimo kredito paraiškas. Paskolų refinansavimas negali būti atliekamas nevertinant pareiškėjo duomenų bei jo ekonominės padėties. Tai prieštarautų galiojančiai tvarkai.

Kredito įstaigos, pažeidžiančios mokumo vertinimo nuostatus, sulaukia drausminimo priemonių, kurios gali baigtis baudomis ar net licencijų netekimu. Dėl to kredito įstaigos ir paskolų refinansavimo procedūrą atlieka vadovaujantis taisyklėmis bei įstatymais. Jau yra pavyzdžių, kaip aplaidus mokumo ar kreditingumo vertinimas bendrovei kainuoja veiklos licenciją.