termo rūbaiKiekvienas sportininkas žino, kad tinkamas pasirengimas treniruotei padeda siekti aukštesnių rezultatų ir sportinės sėkmės. Nesvarbu, kuo užsiimate – žaidžiate krepšinį, važinėjate dviračiu, bėgiojate ar renkatės kitą fizinę veiklą, jums bus reikalingi termo rūbai. Nors minėtieji drabužiai Lietuvoje atsirado sąlyginai neseniai, aktyvų gyvenimo būdą propaguojantys žmonės jau spėjo įsitikinti minėtųjų drabužių privalumais.

Jei treniruotės metu vilkite įprastais drabužiais, neišvengsite problemų – visų pirma greitai suprakaituosite, todėl būsite priversti galvoti ne tik apie nemalonius pojūčius, bet ir apie prasto kvapo problemas. Be to, nuo prakaito sudrėkę apatiniai rūbai aktyvios treniruotės metu gali pradėti dirginti odą ir sukelti alergiją. Galiausiai, jei sportuojate lauke, stipresnis vėjas gali tapti peršalimo ar rimtesnio susirgimo priežastimi. Termo rūbai minėtąsias problemas išsprendžia akimirksniu – specialios struktūros audinys efektyviai garina prakaitą ir neleidžia kūnui prakaituoti, todėl su tokiais drabužiais jausitės patogiai ir komfortiškai. Be to, termo apranga neleidžia daugintis mikroorganizmams, todėl šie drabužiai tiks net ir jautriai ar alergiškai odai. Galiausiai, aukštos kokybės audinys padės palaikyti optimalią kūno temperatūrą, todėl vasarą mažiau prakaituosite, o žiemą nesušalsite.

Nepamirškite, kad sportas visais atvejais yra tiesiogiai susijęs su rizika. Ekspertai teigia, kad minėtojo fakto ignoravimas tampa daugelio susižeidimų ir nelaimingų atsitikimų priežastimi. Jei nusprendėte sportuoti, turite elgtis atsakingai ir tinkamai rūpintis savo sveikata. Dėmesys sau – tai ne tik termo rūbai, bet ir tinkamai parinktos apsaugos priemonės. Šių pasirinkimas priklauso nuo konkrečios sporto šakos, kurioje siekiate tobulėti. Pavyzdžiui, jei domitės dviračiu sportu, jums bus reikalingas šalmas, jei žaidžiate krepšinį ar važinėjate riedučiais, neišsiversite be apsaugų rankoms ir kojoms. Be to, visais atvejais būtina turėti gertuvę ir geriamo vandens. Sportuodami netenkame daug skysčių, todėl, atsisakę gėrimų, kur kas greičiau pavargstame ir netenkame jėgų.

Ypatingo mūsų dėmesio reikalauja žieminė sportinė apranga. Orams atvėsus būtina laikytis drabužių sluoksniavimo sistemos. Sportininkai turi dėvėti šiltus termo apatinius drabužius, kurie efektyviai garintų drėgmę ir padėtų palaikyti optimalią kūno temperatūrą, kokybiškus viduriniojo sluoksnio drabužius, kurie šildytų kūną ir šalintų perteklinę drėgmę, bei apsauginius trečiojo sluoksnio drabužius, apsaugančius nuo vėjo, lietaus ir sniego. Žiemos metu neišsiversite ir be šiltų pirštinių bei galvos apdangalų. Visais atvejais jums bus reikalinga ir kokybiška sportinė avalynė, sumažinanti traumų tikimybę ir padedanti siekti užsibrėžtų tikslų.