vairavimo kursai VilniujeVairavimas – atsakinga užduotis, reikalaujanti maksimalaus vairuotojo susikaupimo ir dėmesio. Esminiai vairavimo įgūdžiai formuojami pirmųjų pamokų metu, todėl vairavimo kursai Vilniuje ir kituose Lietuvos miestuose organizuojami, laikantis griežtų saugos taisyklių, t. y. instruktoriai yra atsakingi ne tik už pagrindines transporto priemonės valdymo užduotis, tačiau dar moko priimti racionalius sprendimus, adekvačiai reaguoti pavojingose situacijose ir pasirūpinti ne tik savo, bet ir kitų eismo dalyvių saugumu.

Praktika rodo, kad itin daug sunkumų kelia vairavimas žiemos metu. Daugelis būsimųjų vairuotojų transporto priemonės valdymo mokosi vasarą ir rudenį, tai reiškia, kad orams pasikeitus – pasirodžius pirmajam sniegui ar kelyje susidarius plikledžiui – nepatyrę vairuotojai nežino, kaip elgtis. Siekiant užkirsti kelią galimoms nelaimėms kelyje ir sumažinti eismo įvykių skaičių, būtina pagalvoti apie vairavimo pamokas su profesionalu. Vairavimo kursai Vilniuje organizuojami visus metus, be to, instruktoriai siūlo papildomas vairavimo pamokas, kurios leis patobulinti vairavimo įgūdžius.

Šaltasis metų laikas reikalauja itin didelės atsakomybės ir susikaupimo. Nepamirškite, kad vasarą galiojusios vairavimo taisyklės netaikomos žiemos keliams. Instruktoriai primena, kad pajudant iš vietos slidžiu keliu, svarbiausią, ką turite padaryti – neleisti transporto priemonės ratams per daug slysti. Tai reiškia, kad važiavimas pradedamas mažesniais variklio apsukimais ir švelniai atleidžiant sankabą. Jei automobilis ima slysti iš kelio, reikia nieko nelaukus atleisti greičio pedalą (tačiau sankabos pedalo padėtis nekeičiama). Važiuodami slidžiu keliu visais atvejais turime būti pasiruošę galimam šoniniam transporto priemonės slydimui. Jei jaučiate, kad automobilis pradėjo slysti, švelniai pasukite vairą į poslydžio kryptį.

Žiemos metu organizuojami vairavimo kursai Vilniuje ypatingą dėmesį skiria transporto priemonės valdymui, važiuojant į įkalnę ir leidžiantis nuo kalno. Jei važiuojate slidžia įkalne, privalote laikytis saugaus atstumo nuo priekyje važiuojančio automobilio. Iš tiesų geriausias sprendimas – palaukti, kol priekyje esanti transporto priemonė sėkmingai įveiks įkalnės ruožą ir tik tada tęsti važiavimą. Važiuodami į kalną, turite vengti automobilio stabdymo ir laikytis pastovaus greičio. Pavaras reikėtų sutvarkyti dar prieš pradedant važiuoti į kalną, kad įkalnėje nereikėtų jų žeminti. Važiuodami nuokalne turite išlaikyti žemą pavarą. Automobilio greitį reikėtų sumažinti pasiekus kalvos viršų. Važiuodami žemyn, stenkitės nenaudoti stabdžio ir laikykitės maksimalaus atstumo nuo priekyje esančios transporto priemonės. Beje, jei važiuojate aukšta kalva, kurioje sunku prasilenkti dviems skirtingomis kryptimis važiuojančioms transporto priemonėms, įprastai vairuotojas, važiuojantis nuokalne, turėtų sustoti, kad praleistų vairuotoją, bandantį įveikti įkalnę. Taip yra dėl to, kad automobilis, važiuodamas į kalną ir sustabdytas dėl transporto priemonių prasilenkimo, vėliau gali nepajudėti iš vietos.