individuali veiklaŠiuo metu individuali veikla pagal pažymą yra dažniausias pasirinkimas norint pradėti savo verslą ar išbandyti kažkokią savarankišką veiklą. Tai yra pats paprasčiausias veiklos įteisinimo būdas, kuriam nereikia skirti didžiulio biudžeto. Pagrindinis privalumas yra tas, kad veiklos pažymą gauti yra itin paprasta, o svarbiausia – už ją nereikia nieko mokėti. Daug žmonių renkasi tokį veiklos pradžios būdą todėl, kad čia reikia tik mokėti mokesčius nuo gauto pelno. Net jeigu veikla vykdoma nuostolingai, tai mokesčių mokėti vis tiek nereikės. Tiesa, gali atsirasti prievolė kas mėnesį mokėti privalomą sveikatos draudimą, jeigu asmuo niekur nėra prieš tai draustas.

Individualios veiklos vykdymas išsiskiria tuo, kad čia nėra jokių darbo santykių, todėl vykdančiam veiklą nereikia dairytis į darbo kodeksą. Trumpai tariant, individualią veiklą vykdantis asmuo gali dirbti kiek tik nori – tai yra jo pasirinkimas. Niekas neuždraust dirbti kad ir po 10 valandų per parą kiekvieną dieną. Savarankiška veikla užsiimantys asmenys neturėtų pamiršti, kad čia yra vedama apskaita. Tai galbūt labiau aktualu turėtų būti dar tik galvojantiems apie individualios veiklos registravimą.

Individualioje veikloje reikia pildyti apskaitos žurnalą kuriame registruojamos gautos pajamos bei patirtos veiklos išlaidos. Jums reikės išrašyti ir apskaitos dokumentus vos tik kas užsisakys jūsų paslaugas ar įsigys prekes. Įprastai yra pasirenkamos sąskaitos faktūros, nes kvitai ne visais atvejais gali būti naudojami.

Kas liečia mokesčių mokėjimo tvarką, tai pradedantiems reikia žinoti, kad mokesčius galima mokėti kad ir kas mėnesį, bet dažniausiai visi renkasi mokėti kartą per metus, po deklaracijų pateikimo, nes šitaip išvengiami duomenų netikslumai. Reikia mokėti viso labo tris mokesčius: sveikatos draudimą, socialinį draudimą ir pajamų mokestį. Pirmieji du mokami SODRAI, o pajamų mokestis turi būti mokamas mokesčių inspekcijai.

Taip pat labai svarbu paminėti, kad vedant apskaitą, reikia į išlaidas traukti tik leidžiamus atskaitymus. Pavyzdžiui, jokia greitoji paskola negali būti įtraukiama prie išlaidų. Yra ir kitų paslaugų bei prekių, kurių negalėsite įtraukti, todėl prieš pradėdami veiklą, siūlytume išsiaiškinti visą svarbiausią informaciją apie apskaitos vedimą.