Ar verta kompiuterį susirinkti pačiam?

Pagrindines plokštėsKompiuterio pirkimas ne vienam yra didelis įvykis. Jei paskutinį kartą kompiuterį teko pirkti prieš 5 ar 10 metų ir paskutiniu metu jais nesidomėjote, tuomet teks daug sužinoti. Technologijos keičiasi labai greitai, todėl kasdien galima išvysti naujienų apie patobulinimus asmeniniuose kompiuteriuose, pamatyti, kaip jie mažėja, lengvėja, greitėja. Tačiau nuo ko šiais laikais priklauso kompiuterio greitis ir galia? Taip, tiesa, kompiuterio greitis šiais laikais priklauso nuo daugiau dalykų, nei tai buvo prieš 5 ar 10 metų, todėl jums tikrai reikia gerokai pasidomėti prieš renkantis kompiuterį. Jei norite susirinkti kompiuterį iš atskirų dalių, jums reikės žinoti, kokios pagrindinės plokštės su kokiu procesoriumi yra suderinamos, su kokia atmintimi. Jei viską parinksite netinkamai, neišnaudosite visų kompiuterio resursų ir tik permokėsite už tai. Išsirinkti kompiuterių komponentus kaip, pavyzdžiui, kompiuterių pagrindines plokštes https://www.b-a.eu/c2141/Pagrindines-plokstes, nėra lengva. Tačiau mes jums padėsime.

Išduosime nedidelę paslaptį: už tą pačią pinigų sumą galima susirinkti geresnį kompiuterį, nei perkant jau pilnai surinktą ir paruoštą darbui prietaisą. Visa bėda tame, kad jums reikia išmanyti kompiuterio ir žinoti, ką perkate. Bet jei to nežinote ir vis tiek norite sutaupyti keliasdešimt ar kelis šimtus eurų, jums prireiks kompiuteriuose nusimanančio draugo. O tokį turi kiekvienas. Pasikonsultuokite su juo, jis jums patars ką pirkti, į kokias pagrindines plokštes, procesorius, atminties tipus atkreipti dėmesį, renkantis kompiuterį. Galiausiai, paprašykite draugo sudaryti jums virtualų kompiuterio komponentų krepšelį ir pasidalinti su jumis. Taip labai greitai ir patogiai pamatysite, kiek jums viskas kainuos. Tiesa, prieš tai perspėkite draugą, kokiais tikslais naudosite kompiuterį ir kokią sumą pinigų norite išleisti. Nepamirškite į šią sumą įtraukti ir monitoriaus kainos. O čia vėlgi prireiks draugo, išmanančio monitorius, kad galėtų jums patarti, ką rinktis.

Žinoma, daug paprasčiau ir greičiau yra nusipirkti jau paruoštą naudojimui, tai yra, pilnai surinktą kompiuterį. Norint tą padaryti, jums prireiks kur kas mažiau informacijos. Gali užtekti perskaityti vos kelis straipsnius apie tai, kaip išsirinkti kompiuterį. Straipsnį atlikite konkrečiai – atskirkite nešiojamus ir stalinius kompiuterius, nes jie ir jų komponentai gerokai skiriasi. Radę kompiuterių pasirinkimą analizuojančius straipsnius, pažiūrėkite į jų parašymo datą – geriausia yra skaityti ne senesnius, kaip prieš pusmetį parašytus straipsnius. Kaip minėjome, kompiuterių technologijos nestovi vietoje, tad ir kompiuterių procesoriai ir plokštės kompiuteriams sparčiai tobulėja ir tokie straipsniai turi būti nuolat atnaujinami.

Jei dar neapsisprendėte, ar norite nešiojamo ar stalinio kompiuterio, turėkite omenyje, kad tokios pat galios stalinis kompiuteris kainuos gerokai mažiau. Jis užims daugiau vietos, bus ne mobilus, tačiau galingas. Žinoma, nešiojamas kompiuteris turi daug privalumų dėl mobilumo, tačiau gerai pagalvokite, ar tikrai taip dažnai jums reikia kažkur neštis kompiuterio. Rinkitės tarp galios (kainos) ir mobilumo ir tegul jūsų pasirinkimas būna teisingas.