Baidarių nuoma Aukštaitijoje ir kitos vasaros pramogos

baidarių nuoma AukštaitijojeArtėjant vasarai, pradedame galvoti apie linksmas pramogas su draugais ir nuotaikingas išvykas į gamtą. Šiltuoju metų laiku ypatingai vertiname aktyvų laisvalaikio praleidimo būdą. Vienas dažniausių sprendimų – baidarių nuoma Aukštaitijoje, kviečianti leistis į linksmas keliones ir žavėtis išskirtiniu Lietuvos grožiu.

Plaukimas baidarėmis rekomenduojamas tiek šeimoms, tiek linksmam draugų būriui. Plaukdami aktyviai sportuojame ir tuo pačiu ugdome meilę gamtai, susipažįstame su kultūriniu Lietuvos paveldu. Priklausomai nuo konkrečios grupės poreikių ir fizinių galimybių, galima rinktis tiek vienos, tiek kelių dienų maršrutus. Jei plaukiate pirmą kartą, rekomenduojame rinktis trumpesnius upių kelius. Baidarių nuoma Aukštaitijoje neatsiejama nuo nakvynės gamtos apsuptyje. Ekstremalius pomėgius mėgstantys keliautojai renkasi palapines ir rečiau žmogaus lankomas laukymes, o ramesnio charakterio turistai kur kas palankiau vertina jaukius nakvynės namukus.

Keičiantis laikams ir augant ekoturizmo idėjoms, vis daugiau dėmesio skiriama kaimo turizmo sodyboms ir čia vykstančioms pramogoms. Ekologinio turizmo sampratos pagrindas – meilė gamtai ir natūralios ekosistemos saugojimas, todėl toks laisvalaikis neatsiejamas nuo jaukių pasivaikščiojimų gamtoje ar ilgesnių žygių dailiais miško keliukais. Romantikos išsiilgusiems keliautojams siūlomi jaukūs pasiplaukiojimai ežere, uogų ir grybų rinkimas, turistai kviečiami susipažinti su lankytinais objektais ir stebėti lietuvišką gamtą. Aktyvių pramogų mėgėjams patiks ne tik baidarių nuoma Aukštaitijoje, bet ir jodinėjimas žirgais ar kopimas į kalnus. Galiausiai, negalima pamiršti ir kitų pramogų – lauko teniso, krepšinio, futbolo ar kitų aktyvių žaidimų. Puikus sprendimas – prisiminti gaudynes ir kitas lauko pramogas, kurios ne tik padovanos nepamirštamų įspūdžių, bet ir trumpam sugrąžins į vaikystę.

Poilsis natūralioje gamtoje leidžia pabėgti nuo miesto triukšmo ir amžinų transporto spūsčių, mėgautis grynu ir gaiviu oru, atsipalaiduoti ir pamiršti kasdienius darbus. Tiesa, jei norite, kad išvyka į gamtą dovanotų vien tik geriausias akimirkas, šiai kelionei turite pasiruošti iš anksto – pasirūpinkite apsauginėmis priemonėmis nuo saulės, su savimi turėkite galvos apdangalus ir preparatus, apsaugančius nuo vabzdžių įkandimo. Jei plaukiate baidarėmis, pasiimkite atsarginių drabužių komplektą, kadangi irkluodami, greičiausiai, sušlapsite. Drabužius supakuokite į neperšlampamus maišus. Nepamirškite apsaugoti ir kitus drėgmės bijančius daiktus, pvz., telefoną ar pinigus. Su savimi turėkite užkandžių ir geriamo vandens. Venkite gazuotų ir saldžių gėrimų, kadangi jie sukels dar didesnį troškulį.