Daugiabutis ar nuosavas namas

Jei gyvenate daugiabutyje, tuomet nemažą dalį įvairių daugiabučio priežiūros užduočių už jus atlieka tam paskirtų bendrovių specialistai. Tarp tokių užduočių yra laiptinių ir parkingo valymas, elektros instaliacijos sutrikimų šalinimas, vandentiekio problemų sprendimas, apsauga ir kt. Įprastai visus šiuos darbus atlieka konkrečios bendrovės, todėl daugiabučio gyventojams tereikia mokėti mėnesinį mokestį už suteiktas paslaugas. Žinoma, mokestis paskirstomas lygiomis dalimis kiekvienam butui, todėl konkrečiam gyventojui tenkanti paslaugų kaina yra labai minimali.

parkingo-valymasIr nors nemaža dalis žmonių teigia svajojantys apie nuosavą namą, nes tokiu būdu galėtų būti visiškai nepriklausomi ir jausti didelį privatumą, vis dėlto retai pagalvojama apie tai, kad gyvenant nuosavame name atsiranda kur kas daugiau užduočių, kurių atlikimas reikalauja daugiau laiko, pastangų ir pinigų.

Pavyzdžiui, jei jūs neturite pakankamai daug laisvo laiko, kurį galėtumėte skirti savo namo aplinkos tvarkymui ir valymui, tuomet jums reikės samdyti šias paslaugas teikiančią bendrovę, o tai reiškia, kad jums reikės investuoti kur kas daugiau nei tuomet, kai gyvenate daugiabutyje ir daugiabučio priežiūros paslaugas apmokate kartu su kitais daugiabučio gyventojais. Tą patį galima pasakyti ir apie elektros instaliacijos ar vandentiekio problemas. Jei su tokiais nepatogumais susiduriate gyvendami nuosavame name, tuomet savo iniciatyva turite pasirūpinti atitinkamų tarnybų iškvietimu ir jų paslaugų apmokėjimu. Tai sukelia nemažai papildomų nepatogumų.

Svarbu ir tai, kad gyvenantiems nuosavuose namuose, reikėtų pasirūpinti ir apsaugos sistemomis, t.y. signalizacija, vaizdo stebėjimo kameromis ir kt. Visa tai turės didžiulės įtakos jūsų ir jūsų turto saugumui. Nors galite sakyti, kad jums iki šiol niekada nebuvo tekę susidurti su vagystėmis, tai dar nereiškia, kad to neteks patirti ateityje, todėl prevencija visuomet atsiperka ir suteikia didesnę ramybę.

Taigi, kiekvienam žmogui, kuris šiuo metu rimtai svarsto ar rinktis nuosavą namą, ar vis dėlto gyventi daugiabutyje, reikėtų labai gerai pagalvoti, kokie yra jo prioritetai, biudžetas, galimybės ir lūkesčiai. Nuo to priklausys ar jūsų priimtas sprendimas bus sėkmingas ir ar leis jums gyventi komfortišką gyvenimą.