Jei norite tapti profesionaliais kultūristais

Pradėjote galvoti apie profesionalų sportą? Kasdien lankotės sporto salėje ir norite pasiekti kuo geresnių rezultatų? Kultūrizmas užima vis didesnę vietą jūsų gyvenime? Tuomet privalote labai daug dėmesio skirti pagrindiniams kultūrizmo sportui priskiriamiems aspektams: treniruotėms, mitybai, papildams ir poilsiui.

Treniruotės

Visų pirma turite suprasti, kad kultūrizmas – tai nėra sportas, kuriame bandoma pakelti kuo didesnį svorį. Kultūrizme yra svarbiausia sportininko kūno linijos, dydis ir jų proporcingumas. Trumpiau tariant, stengiamasi suformuoti tobulą kūną, kuris būtų geresnis už visų kitų profesionalių kultūristų. Tam labai svarbu pasitelkti efektyvias treniruotes, kurios kiekvienu atveju labai skiriasi. Nereikėtų manyti, kad visuomet reikėtų laikytis įprastinių standartų, pvz., treniruotis tik 3 kartus per savaitę. Nors kai kuriems sportininkams tai yra tinkamas pasirinkimas, vis dėlto kitiems tenka sportuoti ir penkis ar šešis kartus per savaitę. Kiekvieno organizmas yra kitoks, todėl ir treniruočių intensyvumas bei dažnumas labai skiriasi.

Mityba

Maisto papildaiVien tik treniruočių pagalba pasiekti tobulų rezultatų nėra įmanoma. Kultūrizmo sporte svarbiausia tinkama ir subalansuota mityba. Be abejo, sudarinėdami savo kasdienės mitybos planą taip pat turite atsižvelgti į savo išskirtinius poreikius. Galbūt jums pakaks šešių valgymų per dieną, o gal reikės ir aštuonių ar netgi dešimties. Svarbu, kad kasdien gautumėte reikiamą kalorijų kiekį.

Maisto papildai

Savo mitybą turėtumėte papildyti ir papildais sportui. Maisto papildai yra svarbi kultūristų gyvenimo sudedamoji dalis. Vien tik iš maisto ne visuomet įstengiame gauti visas reikiamas medžiagas, todėl turime vartoti ir maisto papildus. Pastarųjų įvairovė yra milžiniška, todėl atsižvelgdami į savo fizinio aktyvumo lygį, svorį, bendrą būklę ir kitus specifinius aspektus – pasirinkite ir tinkamiausius maisto papildus.

Poilsis

Kai pasirūpinsite efektyviomis treniruotėmis, subalansuota mityba ir kokybiškais maisto papildais, nepamirškite ir pakankamo poilsio. Jūsų raumenys auga ne tuomet, kai savo prakaitą liejate sporto salėje. Jie auga miego metu. Todėl rekomenduojama miegoti ne tik naktį, tačiau ir pasirūpinti popietės miegu. Naktį reikėtų miegoti mažiausiai aštuonias valandas. Be to, miegas turėtų būti kokybiškas, todėl geriausia eiti miegoti ne vėliau kaip dešimtą valandą vakaro.