Ką parodo nuotakos puokštė?

nuotakos-puoksteSenovėje nuotakos nešdavosi ne gėlių puokštes, bet prieskoninių augalų ryšulėlius, kurie, tikėta, nubaidydavo piktąsias dvasias. Šalavijai turėjo suteikti išminties, krapai – pakurstyti aistrą, o rozmarinai – užtikrinti ištikimybę. Rožių vandenyje pamirkyti serenčiai buvo valgomi kaip afrodiziakai. Vėliau prieskoninius augalus pakeitė gėlės. Nuotakos puokštėje esantys apelsinų žiedai turėjo lemti laimę, gebenės – užtikrinti ištikimybę, lelijos simbolizavo tyrumą, o kviečiai – vaisingumą. Po vestuvių nuotaka puokštę sudžiovindavo ir pakabindavo savo naujuose namuose.

Vestuvės – ypatingas metas poros gyvenime, kai norisi patikėti pažadu, kad ateitis bus tokia, apie kokią svajojame.Be to, tradicijos, papročiai ir ritualai suteikia vestuvėms daugiau prasmės, asmeniškumo. Į savo švente įtraukti šimtmečius siekiančias tradicijas ir žinoti, kad anksčiau gyvenusios kartos savo vestuvėse naudojo tuos pačius ritualus – tai kažkas magiško.Vienas iš svarbiausių akcentų išlikusių nuo senų laiku – nuotakos puokštė. Šis akcentas parodo, kad moteris žydi ir žydės vis bendro gyvenimo metus budama šalia vyro.

Jaunosios puokštė puošia ne tik jaunają, bet ir jaunikį. Todėl dažnai jaunikiai įsisega vieną gėlę į savo švarką. Šis akcentas simboliškai sujungia jaunuosius benrais saitais. Tad be puokštės jainųjų vestuvės prarastų dalį svarbių tradicijų, kurių laikomasi daugelį metų.

Jaunosios puokštės metimas per petį – amerikietiškos kilmės tradicija, reiškianti, kad merginai, pagavusiai puokštę, lemta ištekėti sekančiai. XIX a, kai jaunasis jau nuimdavo keliaraištį nuo jaunosios šlaunies prie visų svečių, būtent keliaraištį jaunikis ir mesdavo svečiams, kaip laimės palinkėjimą. Šiame amžiuje nuotaka taip pat sviesdavo ir puokštę, tačiau tada šis veiksmas dar neturėjo tokios reikšmės, kaip dabar, jis irgi reiškė tiesiog laimės palinkėjimą. Šiais laikais moterys neskuba ištekėti, tad retai tiki šia simbolika ir palieka viską likimui. Visgi, reikėtų tikėti, kad nuotakos puokštė turi magiškų galių, juk ne bereikalo ši tradicija gyvuoja tiek metų. Svarbiausia tikėti tuo, kad tai nėra tiesiog simbolinis reiškinys.

Norėdamos turėti įspūdinga puokšte, kuri derėtu ne tik prie jūsų, bet ir prie jaunikio, rekomenduojame kreiptis į profesionalus. Jie jums padės atrasti tinkamiausią variantą ir pagyvins jūsų profilį. Juk tai ypatinga diena, tad net ir mažiausios smulkmenos turi būti ypatingos.