Kad poilsis prie ežero būtų nepamirštamas

Poilsis prie ezero

Kaitri saulė. Dangus be debesėlio. Šiltas ežero vanduo. Puiki kompanija. Smagios pramogos ir turiningas poilsis. Ko daugiau reikia, kad mūsų laisvalaikis būtų nepamirštamas? Vargu ar galime ką nors pridurti. Tačiau visuomet yra veiksnių, kurie mūsų laisvalaikį gali paversti kur kas nemalonesniu, todėl, jei norite, kad poilsis prie ezero būtų būtent toks, kokio tikitės, nepamirškite pasirūpinti šiomis detalėmis:

  • Apsauga nuo saulės – tai gali skambėti kaip elementarus dalykas, tačiau dauguma žmonių pamiršta pasirūpinti kremu nuo saulės. Dažnai puikus oras ir smagios pramogos priverčia mus pamiršti apie elementarias apsaugos priemones, todėl dienos pabaigoje jaučiame odos nudegimus ir visas poilsis gerokai apkarsta. Norint to išvengti, būtinai pasirūpinkite apsauga nuo ultravioletinių saulės spindulių. Tuomet galėsite nebijoti odos nudegimų ir įdegti labai gražiai ir tolygiai.
  • Apsaugokite savo galvą – jei diena yra labai kaitri ir didžiąją dienos dalį žadate praleisti saulėje, tuomet būtinai pasirūpinkite galvos apdangalu. Galite dėvėti kepurę su snapeliu, skrybėlę ar šalį. Nesvarbu, ką bepasirinksite – svarbiausia, kad neperkaistumėte saulėje ir išvengtumėte saulės smūgio.
  • Saugios maudynės. Suprantama, kad karštą vasaros dieną didžioji dalis žmonių atsigaivina ežere, todėl reikia elgtis labai atsakingai ir saugiai. Nepaisant to, kad galime būti puikūs plaukikai, kartais susiduriame su įvairiomis nenumatytomis situacijomis (pvz., mėšlungiu), todėl turėtume pasirūpinti, kad vandenyje būtume ne vieni ir pernelyg nenutoltume nuo kranto.
  • Plaukimas valtimi. Ne paslaptis, kad būdami prie ežero mėgstame kartas nuo karto pasiirstyti valtele. Todėl turėtume elgtis saugiai ir pasirūpinti, kad neiškristume iš valties. Jei yra galimybė, dėvėkite gelbėjimosi liemenę ir valtyje turėkite gelbėjimosi ratą.
  • Nevartokite alkoholio. Medikai visuomet rekomenduoja vengti alkoholinių gėrimų vartojimo. Tai ypač aktualu tuomet, kai už lango tvieskia labai karšta saulė. Kuo lauke yra karščiau, tuo alkoholio vartojimas yra pavojingesnis. Alkoholis iš mūsų organizmo pašalina vandenį, todėl tai gali būti labai rizikinga. Ką jau kalbėti apie tai, kad padauginus svaigiųjų gėrimų, galime susidurti su dar daugiau įvairių nepatogumų. Trumpiau tariant, tai yra pavojinga ne tik mums, bet ir aplinkiniams.

Taigi, jei atsižvelgsime į visus šiuos aspektus, galėsime džiaugtis prasmingu ir labai smagiu laisvalaikiu.