Seniai praėjo tie laikai, kai malkomis kūrenama krosnis buvo vienintelis būdas šildyti privatų namą. Populiariausias būdas šildyti namą iki šiol buvo autonominė sistema, naudojanti gamtines dujas. Tačiau dažnai dėl objektyvių priežasčių tokia galimybė ne visur yra. Kieto kuro katilai arba židininis šildymas reikalauja kaupti kurą ir pastoviai prižiūrėti įrenginius, o tai ne visiems patinka. Suskystintoms dujoms laikyti reikalingi specialūs indai, dažnai jaučiamas dujų kvapas.
Šiuolaikinės technologijos ir medžiagos leidžia pasirinkti šildymo būdą iš įvairių esamų, tačiau ekspertai vieningai tvirtina, kad ateityje prioritetas bus elektrinis privataus namo šildymas. Visi žino, kad mineralų atsargos toli gražu nėra begalinės ir ateis laikas, kai teks visiškai atsisakyti dujų ir pereiti prie švaresnio energijos šaltinio – elektros.
Labai svarbu apgalvoti elektrinio šildymo projektą net namo statybų etape, ateityje įrengus įrangą jau baigtoje patalpoje gali prireikti perdaryt šildymą ir dėl to atsirastų papildomų išlaidų.
Elektrinis privataus namo šildymas veikia ekonomiškai turi šiuos privalumus:
- Paprasta ir lengva įdiegti. Savarankiškai surinkti nereikia brangių įrankių ir specialių žinių.
- Visi prietaisai yra lengvai transportuojami. Atskiros katilinės ir kamino įrenginėti nereikia.
- Saugumas. Elektros sistemos nesudaro anglies monoksido dujų, nėra jokių degimo produktų. Net ir sugedus ar išardžius sistemą, kenksmingų teršalų neišleidžiama.
- Mažos pradinės išlaidos. Nereikia jokių leidimų.
- Veikia patikimai ir be triukšmo. Elektriniam šildymui nereikia reguliaraus aptarnavimo. Visi įrenginiai veikia visiškai tyliai, nes sistemoje nėra ventiliatoriaus ir cirkuliacinio siurblio. Sistemoje nėra elementų, kurie galėtų greitai sugesti. Nereikia nuolat stebėti jutiklių ir degalų lygio.
- Aukštas efektyvumo lygis. Elektrinis šildymas visada turi sistemą, kuri leidžia reguliuoti temperatūrą kiekviename kambaryje, o tai padeda žymiai sutaupyti finansinių išlaidų šildymo sezono metu.