Ar įsivaizduojate, koks mokymosi procesas bus po dešimties ar dvidešimties metų? Manote, kad viskas išliks tokioje pačioje stadijoje, kokioje yra ir šiomis dienomis? Vargu. Nemaža dalis žmonių prieš dešimtmetį taip pat nebūtų galėję patikėti, kad milijonai žmonių visame pasaulyje fizinio formato knygas iškeis į elektronines. Tačiau dabar matome visiškai kitokią situaciją – elektronines knygos jau seniai spėjo tapti neatsiejama daugelio iš mūsų kasdienybės dalimi. Ir tai yra akivaizdūs technologinės pažangos padariniai.
Nors skeptikai ir konservatoriškų pažiūrų žmonės vis dar teigia, kad mokymasis turėtų vykti naudojant visiems nuo seno įprastas popierines knygas, vis dėlto, tai tikrai nėra vienintelis pasirinkimas. Jei turime galimybę naudotis pranašesnėmis priemonėmis, kodėl turėtume save apsunkinti didelėmis, sunkiomis ir daug sveriančiomis fizinio formato knygomis? Juolab, kad tokių knygų su savimi įprastai reikia turėti ne vieną ir ne dvi. Tai sukuria labai daug papildomų nepatogumų, kuriuos akimirksniu eliminuoja elektroninės knygos.
Būtent technologinėmis naujovėmis pagrįsta ateitis ir laukia dabartinės švietimo sistemos. Nors suprantama, kad popierinės knygos neišnyks, tačiau žmonės jas rinksis vis rečiau, o galiausiai tikėtina, kad jos taps lyg brangi relikvija, menanti mūsų praeitį. Tuo tarpu elektroninės knygos yra ateitis, kurios negalime nuneigti. Jei vos viename nedideliame kompiuteriniame prietaise (pvz., planšetėje ar išmaniajame telefone) galime sutalpinti tūkstančius įvairiausių knygų, kodėl turėtume ignoruoti tokį didelį patogumą?
Turėtume įsileisti naujoves į savo gyvenimą, tokiu būdu sutaupydami daug laiko, išvengdami bereikalingų pastangų ir efektyvindami bet kokių mums aktualių užduočių atlikimą. Mokymosi procesas gali būti kur kas paprastesnis, jei kaskart pasitelksime elektroninio formato literatūrą. Būtent toks pasirinkimas mums leidžia reikiamą informaciją surasti greičiau, paprasčiau ir prireikus – visą svarbiausią medžiagą pasižymėti bei išsisaugoti tolimesniam mokymosi procesui. Jei bent kartą esate bandę skaityti elektroninę knygą, turbūt pastebėjote, kokiu funkcionalumu pasižymi šiuolaikiniai kompiuteriniai prietaisai – informacijos filtravimas, greita paieška, užrašų galimybė, informacijos pažymėjimas ir išskyrimas, šrifto padidinimas, knygos formato pakeitimas bei labai operatyvūs būdai rasti papildomą mus dominančią informaciją internete.