Kaip išvengti pelėsių namuose ir virtuvėje?

Kai apie tai pagalvojate, tai gali būti bauginantis pasiūlymas. Jūsų namuose ir virtuvėje auga pelėsis? Sakote, kas tai? Jūs niekada anksčiau neturėjote pelėsio. https://www.lunos.lt/lt/produktai/product/11/mini-rekuperatorius-lunos-ego/ Tikriausiai todėl, kad apie pelėsį pastaruosius kelerius metus buvo tiek daug kalbama, kad galbūt tiesiog praėjote pro įtartiną daiktą nesusimąstydami. https://www.lunos.lt/lt/produktai/product/2/sieninis-mini-rekuperatorius-lunos-e2/36/ Galbūt net todėl, kad gyvenate laikais, kai “švara yra šalia dieviškumo”, ir visi stengiasi, kad jų namai būtų kuo mažiau užkrėsti ligomis. Tačiau pripažinkime, kad pelėsis mėgsta nešvarias, smirdančias patalpas. Visi žinome, kad blogas kvapas yra tik vienas iš daugelio “ick” veiksnių, kai reikia galvoti apie ligą namuose (o kai ji atsiranda, visi žinome, kaip norėtųsi likti namuose). https://www.lunos.lt/lt/produktai/product/13/ventiliatorius-lunos-silvento-ec/36/ Taigi kas tiksliai yra šis grybelis ir kaip galite užkirsti kelią jam užvaldyti jūsų erdvę?

Kas yra pelėsis?

Pelėsis – tai grybelis, kuris auga šiltoje ir drėgnoje aplinkoje, pavyzdžiui, rūsiuose ir vonios kambariuose. Paprastai jis būna rudos spalvos, bet gali būti žalias ir juodas. Augdamas ant medžiagos jis išskiria sporas, kurios gali pasklisti oru ir patekti į jūsų namus. Šios sporos plika akimi nematomos, todėl galite net nežinoti, kad jos ten yra. Pelėsių sporos gali gyventi ant jūsų rankų, sienų, knygų ir kitų paviršių daugelį metų, nesukeldamos jokių problemų. Jei vaikystėje pirmą kartą pajutote “pelėsių” kvapą, tikriausiai jį susiejote su augančiu pelėsiu.

Kas sukelia pelėsį namuose?

Pelėsis gali augti namuose ir namuose-eksploatuose dėl daugelio priežasčių. Dažnai jis prasideda statybų metu, tačiau gali atsirasti ir senesniuose namuose. Jis taip pat gali atsirasti dėl prastos priežiūros, pavyzdžiui, kai mirė šeimos narys ir namai liko be aiškios atsakomybės. Jei manote, kad jūsų namuose auga pelėsis, galite padaryti keletą dalykų, kurie padės užkirsti kelią jo plitimui.

Kaip sustabdyti pelėsio plitimą namuose ir virtuvėje

Jei manote, kad namuose gali būti pelėsio, pirmiausia reikia neutralizuoti kvapą. Tai galima padaryti nuvalant paviršių švaria balta šluoste arba naudojant specialias pelėsių šalinimo putas. Jei negalite pašalinti kvapo iš namų, taip pat galite išsikviesti pelėsių šalinimo įmonę. Dar vienas dalykas, kurį galite padaryti, – dažnai valyti virtuvės paviršius. Dažna naujų šeimų klaida – manyti, kad, kadangi virtuvėje visi tokie laimingi, tai ir likusi namų dalis turi būti tokia pat! Iš tikrųjų dažniausiai būna priešingai. Kuo daugiau streso ir nerimo patiria vienas iš šeimos narių, tuo didesnė tikimybė, kad jis veis pelėsį. Kuo daugiau streso ir nerimo patiria tas asmuo, tuo didesnė tikimybė, kad jis paskleis neigiamas vibracijas po visus namus.

Kaip nustatyti, ar jūsų namuose yra pelėsio

Norėdami įsitikinti, kad žinote, į ką įsivėlėte, pirmiausia nustatykite, ar turite galimybę rinktis. Jei ne, kreipkitės į pelėsio šalinimo įmonę. Yra keli būdai, kuriais įmonės gali nustatyti, ar turite problemą. Pirmasis – atlikti pelėsio testą. Jei nesate tikri, kaip nustatyti testą, yra keletas svetainių, kuriose galite įsigyti rinkinį ir nusiųsti jį į namus analizei atlikti. Kitas įmonių naudojamas metodas – “pluoštiniai skenavimai”, t. y. mikroskopiniai sienų, sijų ir kitų namo konstrukcinių dalių paviršiaus atspaudai. Juos pelėsio šalinimo įmonė naudoja norėdama nustatyti susikaupimo šaltinį ir tai, kaip toli jis išplito.

Pelėsio namuose ir virtuvėje simptomai

Kaip minėta pirmiau, akivaizdžiausias ženklas, kad namuose kažkas negerai, yra nemalonus kvapas. Kiti “pelėsio” kvapai gali būti pelėsio, pelėsio plotų, pelėsio ar drėgmės kvapai. Pastarieji du kvapai labiau primena pelėsio kvapą, nes ore yra drėgmės. Be to, jei pastebėjote, kad jūsų augintinis susirgo, arba jei patys pradėjote sirgti, žinokite, kad kažkas negerai. Toliau pateikiami keli kiti simptomai, kurie gali rodyti, kad jūsų namuose yra pelėsio: nepaaiškinamas drėgmės netekimas per didelė drėgmė vietose, nesusijusiose su žarnyno nesandarumu, pilvo pūtimu ir (arba) visišku viduriavimu sausos, rudos ar juodos dėmės ant sienų, laiptų ar kilimo drumstas vanduo tualete drumstas, balkšvas arba ryškiai geltonai žalsvas vanduo kriauklėje drumstas vanduo klozete namo, ypač pamatų, pažeidimai dėl vandens iš tam tikro šaltinio nutekėjusio vandens žala nedideliam kiekiui žarnų