Kaip tinkamai prižiūrėti automobilio akumuliatorių?

Akumuliatorius nekelia problemų tol kol yra naujas ir užvedate variklį iš ryto. Tai nėra ta automobilio dalis kuria reikia pamiršti po to kai pakeičia seną. Variklio dangtį rekomenduojama atverti bent 2 kartus per mėnesį. Tarp priežiūros darbų kuriuos tvarkote pats arba vežate automobilį į autoservisą reikia įtraukti ir akumuliatoriaus patikrinimą bent 1 kartą per mėnesį. Tai užtrunka tik keliolika minučių ir gali jus išgelbėti nuo įvairių nemalonių incidentų kelyje arba prieš kelionę. Kas gali būti blogiau kai akumuliatoriui išsenka energija tuo metu kai jums reikia vykti į oro uostą? Kad taip neatsitiktų, pateikiame rekomendacijas kaip tinkamai prižiūrėti automobilio akumuliatorių.

 

Švara

 

Sugedę akumuliatoriai gali tekti pakratyti kišenes ir išleisti kelis šimtus eurų pagalbos kelyje paslaugai. Su automatina pavarų dėže jus iki autoserviso nenutemps nei vienas draugas. Variklį ir kitus susijusius agregatus reikia retkarčiais išvalyti nuo susikaupusių dulkių, tepalų. Tą patį darykite ir su akumuliatoriumi, nuvalykite ne tik patį korpusą bet ir gnybtus, taip pat maitinimo laidus. Susidariusius korozijos židinius pašalinkite sausu šepetėliu ir specialiu skysčiu. Atlikdami šiuos darbus atjunkite akumuliatoriaus maitinimą.

 

Elektrolitas

 

Jei turite seno tipo akumuliatorių, reguliariai tikrinkite elektrolito lygį. Jo visuomet vežiokitės automobilyje arba turėkite garaže. Elektrolito papildykite tiek kad apsemtų švino plokšteles. Visus aptarnavimo darbus susijusius su akumuliatoriumi ir elektros įranga atlikite nuėmę maitinimo laidus. Nepamirškite patikrinti ar akumuliatorius gerai pritvirtintas nes variklis ir automobilio kėbulas nuolat juda ir tvirtinimo elementai gali atsilaisvinti ir akumuliatorius judės ir gali apgadinti variklio skyrių.

 

Naudokite rečiau

 

Akumuliatoriaus tarnavimo laiką labai sutrumpina dažnas automobilio užvedimas ir užgesinimas. Geriau rinktis tokį automobilį kuris yra hibridinis arba sumažinti nereikalingas keliones trumpais atstumais, pavyzdžiui į vietinę parduotuvę ar mokyklą. Jeigu radote informacijos apie tai kad tokiais atvejais gali išgelbėti akumuliatoriaus įkrovėjas, netikėkite, nes tai tik pardavėjų triukas parduoti prekę. Neklausykite muzikos ilgą laiką jei jūsų automobilyje garso aparatūra ir nelaikykite įjungtų artimųjų šviesų jeigu variklis nedirba.