Kodėl vaikai turėtų daugiau sportuoti?

Vaikai turėtų daugiau sportuoti, nes fizinė veikla- tai alternatyva sveikatą žalojančiam elgesiui: rūkymui, alkoholio ir kitų psichiką veikiančių medžiagų vartojimui. Taip pat sportas- pagrindinis būdas stiprinti sveikatą. Vaikus reikia motyvuoti, sudominti sportu nuo mažens, svarbu, kaip treneris pateiks fizinę veiklą, kaip užmegs ryšį, nes vaikas turi jausti pasitikėjimą suaugusiu. Reikėtų išsiaiškinti, ar vaikas nepervargsta, ar krūvis parinktas atsižvelgiant į jo sveikatos būklę, ar aplinką, kurioje vyksta užsiėmimai yra saugi fizinei veiklai, ar atitinka higienos normų reikalavimus. Sudaromos sporto programos vaikams, paslaugos, ugdomi vaikų fiziniai ir socialiniai įgūdžiai. https://alfasteps.com/paslaugos/vaikai/
Kokią naudą sveikatai ir psichinei savijautai gali suteikti sportas?
Sportas vaikui padeda palaikyti tinkamą svorį, gerina nuotaiką, vystosi vaiko motoriniai įgūdžiai, gerėja laikysena, sportas pagerina miego kokybę, išmokstama bendrauti ir bendradarbiauti. Atėjęs į treniruočių salę, vaikas sutinka daug nepažįstamų veidų tačiau juos jungia bendras tikslas. Turėdami panašius interesus vaikai greitai susidraugauja. Treniruodamasis komandoje ar poroje vaikas supranta, kad svarbu ne tik lavinti savo įgūdžius, bet ir padėti draugams, nes tik stipri komanda gali pasiekti pergalę.
Nuo kokio amžiaus reikėtų pradėti vaikus skatinti judėti ir koks sportas tai turėtų būti?
Judėjimas yra svarbus visų amžiaus grupių vaikams. Ankstyvoji vaikystė nuo 3-5 metų yra vienas svarbiausių vaiko raidos vystymosi etapų, kai būtina jį įtraukti į aktyvią veiklą. Tokio amžiaus vaikai turi bėgioti, šokinėti ir mėtyti daiktus, išlaikyti pusiausvyrą, judėdami nestabiliais paviršiais. Šios savybės bus itin svarbios vėliau atliekant sudėtingus judesius, vaikams rekomenduojama tokia veikla kaip bėgiojimas, lengva fizinė mankšta, mėtymas, gaudymas, važinėjimas paspirtuku ar dviračiu. Nuo šeštųjų gyvenimo metų prasideda vidurinės vaikystės periodas ir vaiką galima nukreipti į tam tikrą sporto šaką. Vėlyvoje vaikystėje nuo 10-12 metų vaikai gali mokytis tokių kontaktinių sporto šakų kaip futbolas, krepšinis ar ledo ritulio judesių. Ankstyvoje paauglystėje nuo 13-15 metų jau galima užsiimti daugeliu sporto šakų.