Laidotuvės – sunkus ir skaudus metas

Nėra nieko sunkiau kaip palaidoti savo mylimą žmogų, todėl tuomet, kai tenka susidurti su tokia skaudžia netektimi, reikia stengtis būti kaip įmanoma stipresniems ir tvirtesniems. Žinoma, lengva pasakyti, tačiau sunku padaryti. Kaip bebūtų, tai būtina, jei norite, kad laidotuvių procesas vyktų sklandžiai ir nekiltų jokių didelių problemų. Taigi, pirmiausia turėtumėte kreiptis į savo artimuosius – neabejotinai atsiras žmonių, kuriems jau yra tekę rūpintis savo artimųjų laidotuvėmis, todėl jie gali tapti labai puikiais jūsų pagalbininkais ir patarėjais. Ką jau kalbėti apie tai, kad jie taip pat gali jus padrąsinti, nuraminti ir paguosti.

PaminklaiJei rasite aplinkinių žmonių, kurie sutiks jums padėti tokią sunkią ir skaudžią akimirką, turėtumėte susidaryti būsimų darbų planą. Tai padės pro akis nepraleisti svarbiausių detalių. Be abejo, pradžioje reikės kreiptis į laidojimo namus. Jei gyvenate didmiestyje, pvz., Vilniuje, tuomet pastarųjų rasite ne vieną ir ne du, o tai reiškia, kad galėsite nesunkiai išsirinkti būtent tuos laidojimo namus, kurie galėtų patenkinti jūsų keliamus reikalavimus. Jei pasirinksite tinkamai, tuomet galėsite kur kas efektyviau ir lengviau išspręsti daugybę klausimų – pradedant karsto įsigijimu ir baigiant kapo duobės kasimu.

Kita vertus, dar vienas svarbus aspektas, kurio nevalia pamiršti, yra ir velionio prieš mirtį išsakyta valia. Trumpiau tariant, kartais nutinka taip, kad mūsų artimasis turi visiškai kitokius pageidavimus nei, kad mes galvojame. Todėl jei norite įgyvendinti jo valią, būtinai padarykite taip, kaip jis būtų norėjęs. Elementariu ir pakankamai dažnu pavyzdžiu galėtų būti laidojimo būdas. Vieni nori, kad mirus jie būtų palaidoti po žeme (tradiciniu būdu), o kiti nori būti kremuojami. Tiek vienas, tiek ir kitas variantas yra nesunkiai įgyvendinamas, todėl iš anksto nuspręskite, kaip vyks laidotuvės ir kuris sprendimas būtų tinkamiausias.

Jei pasirinksite tradicinį laidojimo būdą, tuomet jums neabejotinai bus reikalingi ir paminklai, kuriuos rekomenduojama užsakyti iš anksto, t.y. kai palaidojamas mirusysis. Jei turite specifinių reikalavimų ir jums bus reikalinga paminklo gamyba (ne tik velionio inicialų ir gimimo bei mirties datos iškaldinimas), tuomet kreipdamiesi į paminkladirbius, aptarkite visas svarbiausias detales ir pateikite išankstinį užsakymą.