Metalo dažymas – sunkus, tačiau įveikiamas darbas!

metalo dazymasMetaliniai paviršiai – bene sunkiausiai nudažomi paviršiais. Žinoma, dažniausiai metalinių paviršių dažymas tuo pačiu yra ir gana retas darbas. Daugelis žmonių užsiima medinių baldų arba fasadų dažymu, kuris ilgainiui persiduoda kaip labai puiki praktika. Kita vertus, net ir metaliniai paviršiai gali būti labai gerai nudažomi, tik svarbu pasirinkti kokybiškus dažus ir žinoti, kokiomis priemonėmis galima tinkamai nudažyti paviršių. Dažai metalui, tiesa, gali būti pasirenkami sudėtingai. Juk pasirinkimas yra toks platus!

Metalinio paviršiaus ruošimas

Pirmasis žingsnis, kurį Jums reikia atlikti tokiu atveju, kai galvojate apie metalo dažymą – paviršiaus paruošimas. Jis nėra labai sudėtingas ir dažniausiai metalinį paviršių paruošti yra net kur kas lengviau nei kad medinį. Pirmiausia labai svarbu nusausinti paviršių. Negali būti jokios drėgmės, kitu atveju dažai neprilips kokybiškai. Jeigu paviršius yra riebaluotas – tokiu atveju naudokite vait spiritą, kuris padeda gana nesunkiai nuvalyti net ir riebalines dėmės. Kai baigsite valyti prieš dažant būtinai reikia leisti paviršiui išdžiūti.

Metalinio paviršiaus gruntavimas

Jeigu norite, kad tepami dažai ant paviršiaus labai puikiai priliptų – tokiu atveju rekomenduojame įsigyti gruntavimui skirtas priemones, kurios ir sulipdo dažus bei metalinį paviršių. Kadangi gruntavimo priemonių yra labai daug ir visos jos yra labai skirtingos – būtinai aplyginkite kuo daugiau variantų, kad atrastas būtų geriausias. Nepamirškite internete perskaityti atsiliepimus, kurie Jums gali padėti susidaryti nuomonę apie gautas paslaugas.

Dažymo priemonės

Kol vieniems atrodo, kad tradicinis teptukas yra geriausia priemonė, kuri gali padėti sėkmingai nuvalyti paviršių, tuo tarpu kiti dažniausiai renkasi volelius, kadangi jais dažymo procesas yra kur kas trumpesnis. Paprasčiausiai, vienu metu galima “aprėpti” kur kas didesnį plotą, taigi tuo pačiu ir nudažysite greičiau. Galima įsigyti tokius volelius, kurie skirti būtent dažymui ant paviršiaus. Jie dažniausiai kiek kietesnis, tad dažas puikiai pasidengia.

Dažų pasirinkimas

Dažai metalui yra specialiai ir sukurti metalui, tad tai reiškia, kad jeigu norite dažyti metalinį paviršių – tokiu atveju reikia pirkti dažus, kurie ir yra skirti būtent tam. Paprasčiausiai medienos dažai ant metalinio paviršiaus tikrai taip gerai nepasidengs. Tokiu atveju neliks nieko kito, kaip tik dažyti kelis kartus arba galiausiai veltui sugadinus medienai skirtus dažus įsigyti vistiek metalinius. Bet kuriuo atveju, jeigu jau dažai skirti konkrečiam paviršiui – tai reiškia, kad jie geriausiai atitinka savybes. Štai mediniai dažai kiek pigesni nei tie, kurie skirti metalui ir tai dažniausiai nulemia žmonių norą pirkti pigesnius.

Ieškodami dažų metalui taip pat įvertinkite šiuos kriterijus.

1. Nusistatykite pinigų sumą, kurią galite skirti dažams. Tokiu atveju sistemingai peržiūrėsite tik tas galimybes, kurios Jums labiausiai tinka.

2. Taip pat siūlome nepamiršti, kad dažų blizgumas gali labai skirtis. Nuo tokio, kurie yra labai blizgūs iki tokių, kurie matiniai. Taigi, pagal kiekvieno norus pavyks atrasti ir tinkamiausius dažus.

3. Žinoma, taip pat reikia nepamiršti, kad dažų atspalvius reikia rinktis įvertinus, kaip jie galėtų atrodyti ant paviršiaus.

4. Galiausiai, pasižiūrėkite, kiek laiko jie turėtų būti sėkmingai užtepti ant paviršiaus.

Dažai metalui – galimybė atnaujinti net ir labai senus daiktus.