Nekilnojamasis turtas: kotedžai, namai, butai ir kt.

Nemaža dalis nekilnojamojo turto rinkos profesionalų nėra linkę su aplinkiniais dalintis savo per daugybę metų sukauptomis žiniomis. Tokiu būdu jie siekia apsisaugoti nuo dar didesnės konkurencijos, kuri šioje rinkoje yra milžiniška. Tačiau nepaisant to, visuomet galima rasti daug naudingos ir sėkmingus sprendimus priimti leidžiančios informacijos. Todėl nekilnojamasis turtas kiekvienam vartotojui gali tapti puikiu investiciniu pasirinkimu – tereikia daug laiko ir pastangų skirti reikiamos informacijos paieškai, nuodugnioms analizėms, rinkos vertinimui, nekilnojamojo turto objektų paieškoms ir prognozavimui. Tuomet investicija į nekilnojamąjį turtą gali atsipirkti su kaupu. Taigi, jei turite santaupų arba galite kreiptis dėl būsto paskolos – dabar yra labai tinkamas metas šio tipo investicijai.

kotedzai vilniujeŽinoma, visų pirma turite suprasti, kad investavimas į nekilnojamąjį turtą nepavers jūsų turtingais vos per vieną naktį. Tai nėra akcijų birža ar valiutų rinka. Pokyčiai yra pakankamai lėti, tačiau jie nuolatiniai, o tai reiškia, kad tais atvejais, kai investuotojas elgiasi išmintingai, gali pasinaudoti konkrečia rinkoje vyraujančia situacija ir tokiu būdu pasipelnyti. Todėl jei suprantate, kad teks gerokai pasistengti ir nemažai pastangų skirti nuolatiniam tikslinės informacijos apdorojimui ir vertinimui – ši sritis gali būti skirta kaip tik jums.

Taigi, nuo kokių nekilnojamojo turto objektų reikėtų pradėti? Atsakyti nėra jokios galimybės, kadangi kiekvienas NT objektas gali tapti puikia investicija, jei įsigyjamas labai pigiai (t.y. gerokai žemesne nei rinkos kaina). Pavyzdžiui, šiandien labai paklausia preke tampa kotedzai Vilniuje. Juos kasdien renkasi daugybė vartotojų. Kotedžai šiuo atveju yra gerokai pigesni nei atskiri namai. Nors kai kurie vartotojai gali teigti, kad kotedžuose yra gerokai mažiau privatumo – viskas priklauso nuo kotedžo tipo. Puikiu pasirinkimu gali tapti kotedžai, kurie sudaryti iš dviejų namų, tarpusavyje sujungtų tik garažais. Trumpiau tariant, toks NT objektas yra labai patrauklus pasirinkimas, kadangi parduodamas už žemesnę kainą, nors praktiškai suteikia bene tokį patį privatumo lygį kaip ir atskiras nuosavas namas.

Ir tai tik vienas iš daugelio galimų pavyzdžių. Galite rinktis tiek iš minėtų kotedžų, tiek ir namų, butų, biurų, komercinių patalpų ir kt. Pasirinkimas yra labai platus, todėl galite savęs neriboti. Nėra jokios būtinybės rinktis tik iš butų ar vien tik iš komercinių patalpų asortimento. Jei NT objektą randate puikia kaina – kodėl gi jo neįsigijus ir neišnuomojus? Be abejo, tokia investicija neatsipirks per porą metų, tačiau galite būti tikri, kad anksčiau ar vėliau galėsite džiaugtis puikia investicine grąža. Kita vertus, nereikėtų pamiršti ir galimos ekonominės krizės veiksnio, kuris turi tiesioginės įtakos nekilnojamojo turto kainoms, todėl investuodami vertinkite kiekvieną detalę, kuri gali būti susijusi su šia rinka – tai padės priimti sėkmingesnius ir kur kas objektyvesnius sprendimus.