PRIVATAUS NAMO RŪPESČIAI – VANDENTIEKIO IR KANALIZACIJOS ĮRENGIMAS

Statant ir įsirenginėjant nuosavą namą atsiranda daug rūpesčių. Reikia susiplanuoti biudžetą, susirasti ir įsigyti medžiagas, pasirūpinti kompetentingais darbininkais, kurie atliktų jiems pavestas užduotis. Vieni svarbiausių darbų statant privatų namą – tinkamas vandentiekio ir kanalizacijos įrengimas. Vandentiekio ir kanalizacijos sistemos įrengimas yra svarbus momentas paverčiant namą šiuolaikiniu. Prieš pradedant vamzdynų išvedžiojimą reikia turėti aiškią viziją, kur, koks santechnikos prietaisas stovės. Todėl, svarbu žinoti visų santechnikos prietaisų pajungimo taškų poziciją bei jų gabaritus.

VANDENTIEKIS

Vandentiekio sistemos vamzdžių atvedimas prie santechnikos prietaisų gali būti dvejopas – nuosekliu būdu arba per kolektorių. Nuosekliu būdu sistemos atšakos vamzdžiai prijungiami nuo vieno pagrindinio vamzdžio. Jei tas vamzdis vedamas toliau nuo vandentiekio stovo, atitinkamai jis turi būti didesnio diametro nei atsišakojantys vamzdžiai. Karšto vandens vamzdis pajungiamas kairėje pusėje, šalto – dešinėje. Naudojami kelių tipų sujungimai ir vamzdžiai. Prieš atliekant tolesnius darbus, visi vandentiekio sistemos prietaisų pajungimai (rozetės) užaklinami ir paleidžiamas vanduo – tikrinama, ar visi sujungimai sandarūs. Be to, po visais vamzdynais einančiais grindimis, turi būti padėtas tvirtas pagrindas, kad uždėjus svorį, joks vamzdis nelinktų daugiau nei leistina. Karšto vandens vamzdžiai, einantys po grindimis ar sienose toliau nuo pajungimo taškų, įvelkami į specialų izoliacinį (poroloninį) apvalkalą – kad vanduo bėgdamas iki taško neatvėstų šildydamas aplinkos.

KANALIZACIJA IR NUOTEKOS

Vedžiojant kanalizacijos vamzdyną, labai svarbu nustatyti tinkamus nuolydžius – turėtų būti bent 1%. Todėl, jei norima perkelti klozetą į kitą vietą, kartais tai tiesiog be papildomai už klozeto montuojamos įrangos neįmanoma – vamzdis didelio diametro, o norint klozetą perkelti keletą metrų į kitą vietą, atitinkamai reikia pakelti ir vamzdį. Svarbu – nepamirškite, kad reikalingi ir nuotekų valymo įrenginiai! Paprastai individualūs namai statomi atokiau nuo miestų kanalizacijos tinklų ir prisijungti prie miesto valymo įrenginių būna techniškai neįmanoma arba per brangu. Šiandien yra žinomi du legalūs nuotekų šalinimo variantai: 1)sumontuoti sandarų nuotekų rezervuarą, kurį periodiškai reikės išsiurbti ir jo turinį specialiu automobiliu išvežti į artimiausią stambų nuotekų valymo įrenginį; 2)sumontuoti nuotekų valymo įrenginį ir išvalytą vandenį leisti į aplinką ar sugerdinti į gruntą.