Šuns dresūra, mityba ir priežiūra

Sunu veislynai

Kai kurie šunų augintojai visiškai jokio dėmesio neskiria savo augintinių dresūrai, tačiau tokiais atvejais šuo tampa savo gyvenimo šeimininku – jis daro tai, ką nori daryti, ir tuomet, kai to pats nori. Tuo tarpu, jei šuo yra dresuotas, jis paklūsta šeimininko komandoms ir žino, kas jų santykiuose yra viršesnis. Tai labai svarbu, jei norite, kad auginant šunį, neturėtumėte didelių rūpesčių, kurie įprastai kyla tuomet, kai iš anksto nepasirūpinama dresavimu ir atidžia šuns priežiūra. Taigi, jei jau turite ar šiuo metu planuojate įsigyti šunį – pagalvokite, ką darysite, kad jis būtų paklusnus ir taip pat gyventų pilnavertį ir kokybišką gyvenimą.

Žinoma, pirmiausia reikia nuspręsti, kurios veislės šunį įsigysite. Šiandien sunu veislynai gali pasiūlyti daugybę skirtingų šunų veislių, todėl galite neabejoti, kad nesunkiai rasite savo skonį atitinkantį šunį.

Tuomet atsižvelgdami į konkrečią veislę, turėtumėte pasirinkti ir atitinkamą dresavimo bei priežiūros strategiją. Jei neturite pakankamai reikiamų žinių ir patirties, galite konsultuotis su šunų specialistais. Tai padės nenukrypti nuo kelio ir lengviau pasiekti norimą tikslą.

Turite suprasti, kad kiekvienas šuo yra skirtingas, todėl nemanykite, kad Biglį ir Pudelį galėsite dresuoti lygiai taip pat paprastai ir lengvai. Kiekviena šunų veislė pasižymi skirtingomis savybėmis. Vieni pripažįstami intelektualesniais už kitus. Taip pat vieni lengviau pasiduoda dresūrai ir geriau bei greičiau įsisavina tam tikrus veiksmus. Ką jau kalbėti apie skirtingą šunų charakterį – vieni yra labai ramūs ir taikūs, o kiti ypač aktyvūs ir niekuomet nenustygstantys vietoje. Visa tai lemia ir vartotojų pasirinkimą, todėl turite apsvarstyti kiekvieną iš minėtų aspektų, jei norite, kad jūsų augintinis gyventų pilnavertiškai.

Taip pat turite įvertinti ir šuns mitybą. Atsižvelgdami į veislę, šuns amžių, dydį ir kitas savybes, turite pasirinkti šunims pritaikytą maistą. Jo pasirinkimui reikėtų skirti labai daug dėmesio. Kadangi tuo, kuo šersite savo šunį, turės tiesioginės įtakos jo gyvenimo kokybei. Jei šuo kasdien gaus reikiamą kiekį vitaminų, mineralų ir visų maistingųjų medžiagų, jis turės daugiau energijos, bus laimingesnis ir tikėtina, kad nugyvens kur kas ilgesnį gyvenimą.