Vokietija nuostabaus grožio šalis. Kiekvienas keliautojas turėtų aplankyti sostinę Berlyną ir nukeliauti prie didingųjų Brandenburgo vartų. Brandenburgo vartai — tai didis architektūros paminklas, vienas iš Berlyno simbolių. Vartai pastatyti maždaug prieš du šimtus metų, dar XVIII amžiuje. Jų statybą įtakojo karalius Frydricho Vilhlemo II, o architektas buvo Carl Gotthard Langhans. Branderburgo vartai buvo pastatyti 1791 metais, vakarinėje Paryžiaus aikštės pusėje. Tuo metu vartai buvo vienas pagrindinių įėjimų į Berlyno miestą. Kaip teigia istoriniai šaltiniai, įėjimų į miestą priskaičiuota ir daugiau, tačiau iki šių dienų išliko tik šie vartai.
Bėgant metams vartai iškentė daug negandų. Antrojo pasaulinio karo metu Brandenburgo vartai buvo stipriai apgadinti. Padalinus Vokietiją 1961 metais, po Berlyno sienos iškilimo, vartai buvo uždaryti ir praminti Vokietijos padalijimo simboliu. Po dvidešimt septynerių metų, 1989 metų lapkritį griuvus Berlyno sienai Brandenburgo vartai buvo atidaryti. 2000 metais vartai atrestauruoti.
Šiuo metu vartų aukštis 26 metrai, plotis 65 metrai, storis 11 metrų. Vartai yra klasicistinio stiliaus. Vartų kolonas puošia bareljefai su scenomis iš graikų mitologijos. Viršūnėje puikuojasi didžiulė statula — keturių arklių tempiamas karo vežimas.
Brandenburgo vartų pasididžiavimas — vartų viršūnėje esanti statula kvadriga. Napoleonui Bonapartui užėmus Berlyną, ši statula iškeliavo į Paryžių, tačiau imperatoriui pralaimėjus Vaterlo mūšį, vokiečiai ją sugebėjo susigrąžinti. Antrojo pasaulinio karo metu, Brandenburgo vartai buvo išnaudojami propagandiniais ir ideologiniais tikslais. Pro juos žygiuodavo ir savo jėgą demonstruodavo SA divizijos. Antrojo pasaulinio karo pabaigoje, Berlyno mūšio metu, Brandenburgo vartai buvo stipriai apgadinti. Ypač nukentėjo kvadriga, kurios smulkūs likučiai iki šiol yra saugomi Berlyno miesto muziejuje. Šaltojo karo metu, prie vartų ir kvadrigos atstatymo prisidėjo tiek Sovietų okupuotas sektorius, tiek Vakarų sąjungininkų valdomų Berlyno teritorijų darbininkai. Kvadriga buvo atkurta pagal originalą.