Apsaugos nuo saulės priemones rinkimės atsakingai

Artėjant vasarai visi laukiame atostogų ir džiaugiamės būsimomis saulės voniomis. Tik štai klausimas – ar tikrai saulės spinduliai mums nepakenks? Pradėkime nuo to, kad saulė mums suteikia energijos, stiprina imunitetą. Be to, tai  natūralus vitamino D šaltinis. Tačiau jeigu elgsimės neatsargiai, tuomet galime ir pakenkti sau. Tai ypatingai aktualu besilaukiančioms, neseniai pagimdžiusioms moterims ir mažiems vaikams. Smagu žinoti tai, jog kosmetikos gamintojai pasirūpino mūsų saugumu ir sukūrė ne vieną tikrai kokybišką apsaugos nuo saulės priemonę. Australian Gold SPF 50 – puikus to įrodymas. 

Apsauginių kremų funkcijos

Šiuolaikinės apsauginės priemonės saugo nuo dviejų tipų ultravioletinių (UV) saulės spindulių – A (UVA) ir B (UVB). Agresyvesni yra UVB spinduliai. Net jeigu naudojate apsaugos priemones, vis tiek reikia kontroliuoti buvimo saulėje laiką. Apsaugos priemonės sumažina spindulių poveikį, tačiau visiškai jų neutralizuoti tikrai negali. Taigi, būkite atidūs. 

Turėtumėte žinoti dar vieną dalyką – ne visos priemonės saugo nuo abiejų rūšių saulės spindulių. Priemonės, saugančios nuo saulės spindulių poveikio, turi spindulius sulaikančius cheminius ir fizinius  filtrus. Jų stiprumas žymimas raidėmis SPF. SPF filtrų esama net iki +50. Taigi, mūsų minėta priemonė  Australian Gold SPF 50 yra tikrai maksimaliai efektyvi. Išduosime vieną formulę, kuri leis paskaičiuoti kiek laiko galite išbūti saulėje pasitepę vienu ar kitu  apsaugos kremu. Paprastai, SPF apsaugos dydį padauginus iš 10, gausime laiko trukmę minutėmis, kiek ši apsauga nuo saulės yra veiksminga.

Kaip skaityti apsaugos nuo saulės  priemonių etiketes?

Taigi, SPF nurodo preparato galimybę apsaugoti odą nuo perkaitimo ir nudegimo. Pateiksime oficialiai patvirtintas SPF reikšmes:

  • SPF 2 – sulaiko 50% UVB spindulių. Tiks jeigu turite tamsią ar jau įdegusią odą.
  • SPF 10 – sulaiko 85% UVB spindulių. Tinkamiausia priemonė tiems, kurie greitai įdega ir nejaučia nudegimo diskomforto.
  • SPF 15 – sulaiko 95% UVB spindulių. Tai ideali apsauga normaliai ir šviesiai odai. 
  • SPF 30 – sulaiko 97% UVB spindulių. Blyškios ir jautrios odos priemonė.
  • SPF 50 – sulaiko 98% UVB spindulių. Puikiai apsaugo nuo nudegimo net jeigu neapskaičiuosite buvimo saulėje laiko. 

Kaip minėjome, nė viena priemonė nuo saulės spindulių negali apsaugoti visu 100 procentų. Be to, ji veiksminga ne ilgiau kaip 2 valandas. Taigi, be jūsų paties sąmoningumo ir noro apsisaugoti net ir pati veiksmingiausia apsauga bus bevertė. Galiausiai, turėtumėte žinoti, jog bet kuris apsauginis kremas paprastai pradeda veikti po 15 minučių. Tad nepulkite stačia galvą po kairiaisiais saulės spinduliais.