VONIOS GYVATUKAI. Į KĄ ATSIŽVELGTI RENKANTIS PRAKTIŠKIAUSIĄ SPRENDIMĄ?

Gyvatukai vonioje yra reikalingi tam, kad ant jų būtų galima džiovinti rankšluosčius arba pašildyti patalpas, kad maudantis nebūtų šalta. Be jų neįmanoma įsivaizduoti vonios kambario. Vieni gyvatukai būna prijungti kartu su centrine šildymo sistema ir veikia tik sezono metu, todėl vis dažniau pasirenkami elektriniai gyvatukai.

Kas yra žinoma apie elektrinius gyvatukus?

Elektrinį gyvatuką drąsiai galima laikyti įprastinio gyvatuko pakaitalu. Jis naudojamas dėl tų pačių priežasčių, kaip ir klasikiniai gyvatukai. Elektrinių gyvatukų esama ir įprastinės, ir kopėtėlių formos. Jie pagaminti iš nerūdijančio arba paprasto plieno, jų spalvos būna plieno arba balta. Kadangi skiriasi šio tipo gyvatukų dydžiai, reikia įvertinti vonios išplanavimą ir tinkami parinkti vietą, kurioje kabinsite įsigytą gyvatuką. Elektriniai gyvatukai būna ir kombinuoti, tokius galima jungti prie centrinio šildymo sistemos su specialiai tam įmontuotu elektriniu prietaisu.

Ką reikia žinoti apie gyvatukų galią?

Prieš įsigyjant elektrinį vonios gyvatuką, labai svarbu žinoti jo galią, kuri turėtų priklausyti nuo to, koks yra jūsų vonios kambarys. Specialistai pataria vonios kambario plotą dauginti iš šimto, gautas skaičius leis sužinoti, kokia turėtų būti optimali perkamo gyvatuko galia. Bet jeigu vonioje įrengtas grindų šildymas, tada gyvatukas turėtų būti gerokai mažesnio galingumo. Tik tinkamai pasirinktas variantas garantuos jums ne tik komfortą, bet ir ekonomiškumą.

Kokie gyvatukai yra labiausiai mėgstami vartotojų tarpe?

Itin gerų atsiliepimų iš vartotojų sulaukia tie gyvatukai, kuriuos galima įjungti ir išjungti, kada to reikia. Paprasti elektriniai gyvatukai pasitarnauja papildomai tiekdami šilumą. Platesnio panaudojimo variantas – tai kombinuoti gyvatukai, kurie šildymo sezono metu jungiami prie centrinės sistemos, o vasaros metu yra įjungiami tik tada, kai to reikia. Tiesa, šis pasirinkimas yra vienas brangiausių.

Ką galima pasakyti apie gyvatuko vietą ir dydį vonios kambaryje?

Gyvatukai, be abejo, užima nemažai vietos vonios kambaryje. Be to, jų dydis priklauso ir nuo jų galios, ir nuo išorinio dizaino formos pasirinkimo. Kadangi dauguma vonios kambarių yra nedideli, gyvatuko matmenims turėtų būti skiriamas pakankamas dėmesys, kad sumontuotas įrenginys nekliudytų vonios baldams ir pačių žmonių judėjimo patogumui.