Ar verta dirbti užsienyje

Darbas ŠvedijojeJau kone 20 metų prabėgo, kai lietuviai pradėjo masiškai emigruoti į užsienį laimės ieškoti. Lietuvoje, matai, sunku gyventi, atlyginimai maži, o ir darbą rasti nelengva. Tad ką gi daryti? Keliauti į Švediją? Pala pala, juk dar yra ir Didžioji Britanija, sako ten darbuotojus gerai apmoka. O kur dar Norvegija? Juk tai vienas brangiausių valstybių pasaulyje! Ko gero, ir ten atlyginimai ne ką menkesni. Bet…truputį šalta ten toli, šiaurėje. Gal geriau keliauti į Ispaniją, kur šviečia saulė? Skini sau apelsinus, kvepia viskas aplink, šilta… Tačiau, o kaip ten…kaip ten Kalėdos? Be sniego? Neee, negerai, nebus kalėdinės nuotaikos…

Galime įsivaizduoti, kad taip žmonės ir renkasi, į kurią valstybę važiuoti gyventi ar dirbti. O galbūt jie tiesiog per pažįstamus randa darbą užsienyje ir ima, susikrauna daiktus ir išvažiuoja. O kiek tokių nukentėjusių tautiečių turėjom….kurie išvažiuoja į užsienį, tikėdamiesi iškart pradėti dirbti ir uždirbti pinigus, o iš tiesų ilgai ieško darbo… Galiausiai randa, tiesa, dažniausiai pačius prasčiausius darbus. Ar tai būtų valytojos darbas Švedijoje, ar viešbučių kambarinės Londone. Darbai nėra lengvi, tačiau sukandę dantis, imigrantai dirba ir uždirba norimus pinigus. Vėliau gi, kylama karjeros laiptais ir kai kuriems tautiečiams tikrai pasiseka – jie tampa vadovais ar net sukuria savo verslą ir samdo žmonės. Tačiau ar verta važiuoti dirbti į užsienį?

Jei važiuojame trumpai padirbėti, kad galėtume tuos pinigus paskui išleisti pramogoms ar investuoti į save ar savo verslą, tuomet kodėl gi neišvažiavus? Užsidirbsime kelis tūkstančius ir laimingi grįšime namo. Bet ar verta važiuoti ilgam laikui ir kurtis gyvenimą ten – Norvegijoj, Švedijoj, Anglijoj? Galima sakyti, kad verta, tačiau paklausius, ką šneka emigrantai, neatrodo labai smagu. Emigravę lietuviai dažnai būna turtingi materialiai, tačiau ne dvasiškai. Paklausykite, ką jie kalba – ogi kad nori grįžti į Lietuvą, gyventi savo gimtojoje žemėje, su savo šeimomis, visais draugais. Ar toks ilgesys vertas didesnio atlyginimo ir patogesnio gyvenimo? Na tai priklauso nuo žmogaus vertybių. Juk ir Lietuvoje galime kurtis gerą gyvenimą, kopti karjeros laiptais ar sukurti savo verslą, kuris įdarbins ir kitu žmones. Juk tereikia šiek tiek pastangų kasdien ir pasieksime savo svajones.