Buto remontas: kaip sumažinti išlaidas?

buto remontasKiekvienam žmogui buto remontas sukelia nemažas išlaidas, tačiau jas sumažinti galima tais atvejais, jeigu į tuos visus darbus yra įsitraukiama. Tai reiškia, kad jeigu patys dalį darbų atliktumėte, tai ir pinigų mažiau išleistumėte, nes kiekvienam statybų specialistui jūs turėsite mokėti už kiekvieną jo atliktą kad ir smulkų darbą. Turite suvokti, kad ir menki darbai atima laiko ir specialistai nėra įpareigoti už dyką juos atlikti. Tad, jeigu norite išleisti mažesnę sumą buto remonto metu, tai tiesiog bandykite keletą darbų atlikti patys. Tai tikrai padės sumažinti išlaidas. Žinoma, kalba eina apie paprastus ir jokių didelių žinių nereikalaujančius darbus.

Jeigu ketinate butą remontuoti iš pagrindų, tai jūs galėtumėte imtis paruošimo darbų, nes mat už uos vis tiek turėtumėte mokėti, jeigu juos atliks specialistai. Pavyzdžiui, jeigu ketinate klijuoti tapetus, tai teks šalinti senus, teks valyti sienas, o juk už tokius darbus jūs tikrai turėsite mokėti pinigus specialistams. Tad, tokius darbus jūs galite atlikti patys – tapetų plėšimas nuo sienų nereikalauja jokių žinių. Taip pat ir sienų glaistymas nereikalauja jokio kruopštumo – tiesiog jas reikės ištepti specialiu gruntu naudojant volelį.

Kiek sudėtingesni darbai yra susiję su apdaila. Pavyzdžiui, laminato klojimas yra gana sudėtingas darbas, nes tam reikia ir žinių ir specialios įrangos. Kur galėtumėte sutaupyti šiuo atveju? Laminato klojimui teks prieš tai sutvarkyti grindis t.y. jas išvalyti. Jums teks pašalinti seną grindų dangą arba tai padaryti galės specialistai. Aišku, už grindų paruošimą laminato klojimui jūs turėsite mokėti papildomai, tad vėlgi – geriau tokius darbus atlikite patys, nes jie nereikalauja jokio sudėtingumo. Tiesiog turėsite pašalinti seną grindų dangą, reikės tinkamai grindis nušluoti, jog nebūtų nė menkiausio akmenuko.

Visus paruošimo darbus gali atlikti specialistai, bet turėkite galvoje, kad už tokius darbus jie irgi ims nemažus įkainius. Dažniausiai už tokius paruošimo darbus jie nustato valandinį įkainį arba tiesiog sutariama konkreti suma už tam tikrą darbą. Geriau jau patys klauskite specialistų kuriuos darbus galėtumėte atlikti būtent jūs.