Motinos pienas — svarbiausias kūdikio maistas

motinos pienasMotinos pienas yra labai svarbus kūdikiui. Tai — visavertis maistas, turintis visų medžiagų, reikalingų kūdikiui gerai augti bei normaliai vystytis. Kūdikio žindymas nepakeičiamas. Maitinimas krūtimi svarbus ne tik augančiam mažyliui, bet ir jo mamai. Motinos pienas, tai garantas, kad kūdikis bus aprūpinamas šviežiu, šiltu ir švariu visaverčiu maistu. Su motinos pienu vaikas gauna ne tik svarbių maistinių medžiagų, imuninių veiksnių, bet ir artumo, saugumo jausmą. Tarp žindomo kūdikio ir jo mamos susiformuoja labai stiprus ryšys. Svarbu, kad, motinos pienas yra idealiai pritaikytas kūdikiui. Jame yra visko, ko reikia kūdikiui pirmuosius 6 mėnesius.

Motinos piene gausu maistingųjų medžiagų

Motinos pienas — tai pilnas kompleksas maistingųjų medžiagų, reikalingų kūdikiui. Jos gaunamos iš motinos kraujo, atitekančio į krūtų liaukas, kur palaipsniui virsta pienu. Dėl šios priežasties motinos pienas yra labai lengvai virškinamas ir todėl kūdikio organizmas jį greitai pasisavina. Iš motinos pieno gaunamų medžiagų auginamos kūdikio kūno ląstelės, jis suteikia energijos ir ją saugo nuo įvairių infekcijų bei daugelio kitų ligų. Su motinos pienu į vaiko organizmą iš motinos kraujo atkeliauja net ir gyvų ląstelių, galinčių gaudyti ir naikinti ligų sukėlėjus mikrobus. Taigi, motinos pienas yra pats natūraliausias vaikelio maistas. Jis patenkina visus kūdikio maitinimo poreikius pirmąjį gyvenimo pusmetį. Motinos pienas tinkamas kūdikio virškinamajam traktui, todėl gerai pasisavinamas. Visa tai skatina gerą vaiko augimą ir fizini vystymąsi. Piene veikia biologiškai aktyvūs imuninės sistemos elementai, tokie kaip: antikūnai, baltieji kraujo kūneliai.

Žindymo reikšmė motinos sveikatai

Maitinimas krūtimi svarbus ne tik kūdikiui, bet ir jo mamai. Tyrimais įrodyta, kad maitinančioms motinoms po gimdymo greičiau sugyja gimda, mažiau kraujuojama, daug greičiau atsistato normalios organizmo funkcijos. Kūdikio maitinimas krūtimi sumažina riziką susirgti kiaušidžių ar krūties vėžiu. Nepaisant visų išvardintų gerųjų dalykų, maitinimas krūtimi nėra labai populiarus. Klaidingi stereotipai ir nusistatymai vis dar trukdo jaunoms mamoms suprasti tikrąją žindymo reikšmę.