Nemaža dalis žmonių, gyvenančių Lietuvoje, susiduria su klausimu, kur dirbti? Kokio darbo ieškoti, kaip ieškoti ir kur ieškoti, kaip save pateikti ir kaip pasiruošti darbo pokalbiui. Ypač tokie klausimai kankina studentus, bebaigiančius savo 3 – 4 ar net 6 metų trukmės mokslus. Atrodo, darbą Lietuvoje ne taip ir lengva gauti. Kur tuomet krypsta studentų akys? Važiuoti dirbti į užsienį? Kalbama, kad ten įsidarbinti vis sunkiau, o vietinių požiūris į imigrantus gerokai suprastėjęs. Kita vertus…pavykus įsidarbinti užsienyje, galima būtų uždirbti nemažus pinigus ir padoriai gyventi. Na, apie išvykimą ieškoti darbo užsienyje reikia gerai pagalvoti ir svarbu tam pasiruošti, kad vėliau netektų gailėtis padarius netinkama sprendimą.
Kitas variantas yra darbintis Lietuvoje. Tiesa, atlyginimai čia nėra dideli, tačiau ir pragyvenimas pigesnis. Daug šansų, kad pradžioje teks dirbti už minimalų kuklų atlyginimą, tačiau, įdėjus pastangų, galima kilti karjeros laiptais. Ypač, jei tai yra mėgstama žmogaus sritis. Juk kam gaišti gyvenimą nemėgstamam darbui? O ir karjeros siekti bus lengviau, jei dirbsite jums patinkančioje srityje. Svarbu tinkamai paruošti savo gyvenimo aprašymą, nenaudojant jokių cv aprašų šablonų – juk norite kažkaip išsiskirti iš tūkstančio kitų, ieškančių darbo? Už 5 eurus galima pasamdyti žmogų, kuris jums pateiks jūsų gyvenimo aprašymą gražiai ir estetiškai apipavidalintą, išsiskiriantį iš krūvos kitų. Investuokite – juk tai nėra dideli pinigai.
Jeigu jus gąsdina darbas užsienyje ar 8 valandos per dieną darbo už minimalų atlyginimą, tuomet kurkite savo verslą. Tai ne kiekvienam? Netiesa! Verslą gali kurti bet kas. Čia nekalbame apie 100 restoranų tinklą Baltijos šalyse ar nekilnojamojo turto brokerių firmos įsteigimą. Šiais laikais galimybių užsidirbti yra tiesiog tūkstančiai. Internete galima rasti įvairiausių būdų, kaip užsidirbti net neiškeliant kojos iš namų. Patinka rašyti? Kurkite svetainę, blogą, rinkite siekėjus ir vėliau galėsite iš to daryti verslą. O gal mėgstate gaminti ar fotografuoti? Pradėję nuo pažįstamų žmonių užsakymų, galėsite pereiti ir prie rimtesnių klientų. Tiesiog imkitės to, ką mėgstate.
Dirbti užsienyje nėra blogai. Tačiau nepamirškime ir Lietuvos. Juk norime dirbti savo šaliai, o ne mokėti mokesčius užsienio valstybėms? Įdėjus bent šiek tiek pastangų ir Lietuvoje galima pasiekti karjeros aukštumų ar sukurti savo verslą, kuris jums suteiks daugiau laisvės nei samdomas darbas.