Atostogos salose

MadeiraAr keliaujant jums svarbu, kur pateksite? Ar į salą ar į žemyną? Ar svarbiau tik šiltas malonus klimatas ir nuolat šviečianti saulė? Jei rūpi atostogauti pakrantėje, o pavyzdžiui, saloje, tuomet pasirinkimas išties gana didelis. Pilna salų yra Viduržemio jūroje, šalia Europos ir Afrikos krantų. Tai Kanarų salos, Madeira, Farerai, Balearų salynas, Koso ir Rodo salos, o taip pat Kipras ir Malta. Rinkitės malonų klimatą ir patogų nuvykimą ir turėsite puikias atostogos.

Patogu iš Lietuvos nukeliauti į Maljorką, Kiprą, Koso salą. Į šias salas skrenda pigių oro linijų lėktuvai. Tiesa, ne visais sezonais. Į kai kurias salas šaltuoju metu sezonu skrydžiai nėra vykdomi, o į kitas skrendama tik kartą per savaitę. Tad atkreipkite į tai dėmesį, jei ketinate atostogauti žiemos metu.

Atostogoms visais metų laikais tik Kanarų salos. Jos yra arti pusiaujo, prie Afrikos krantų. Salos priklauso Ispanijai ir čia nuolat šviečia saulė bei yra šilta. Todėl Kanarų salų populiarumas neblėsta ištisus metus. Šios salos yra vulkaninės kilmės, kuo jos ir įdomios. Tenerifė, Lanzarotė, Gran Kanarija – populiariausios Kanarų archipelago salos. Jose galite pamatyti mėnulio kraštovaizdį, užkopti į ugnikalnį, palandžioti po olas ar tiesiog ramiai ilsėtis viešbutyje.

Kiek kitokia yra Madeira. Tai sala esanti šiauriau nei Kanarų salynas. Čia dažniau traukiama pasigrožėti gamta. To priežastis ta, kad salos reljefas labai nelygus ir žmonėms įdomu pavaikščioti po kalnus ir pasigrožėti nuostabiais vaizdais. Be to, Madeira pasižymi ir tuo, jog teturi vieną smėlėtą paplūdimį, o ir tas suformuotas iš atvežtinio smėlio, mat smėlis saloje kol kas dar natūraliai nesusiformavo.

Viduržemio jūros salų gausybė gali nustebinti. Jos yra tinkamo klimato atostogauti nuo pavasario iki rudens įskaitant ir vasarą. Tačiau žiemą čia pagausėja kritulių ir orai tampa nebe tokie šilti. Vasarą gali būti net ir per karšta, temperatūra pakyla iki 30 ir daugiau laipsnių. Tačiau visuomet galima atsigaivinti Viduržemio jūros vandenyje.

Jei išsirinkote salą, į kurią norite nukeliauti, tuomet pasidomėkite, kokie orai ten vyrauja šiomis dienomis ir tinkamai išsirinkite reikalingą aprangą. Juk norite, kad atostogos būtų malonios, patogios ir kupinos gerų įspūdžių iš nuostabios salos.