Įdomūs faktai apie smiginį

smiginio_strelytesSmiginis — tai puiki asmenybės tobulėjimo, mokymosi, laisvalaikio praleidimo bei fizinio aktyvumo skatinimo priemonė. Manoma, kad smiginis atsirado XIX amžiuje. Kaip teigia rašytiniai šaltiniai, pirmieji dabartinio smiginio pradininkai buvo anglų miestiečiai darbininkai tokiuose tankiai apgyvendintuose miestuose kaip Londonas, Mančesteris, Jorkšyras. XX amžiuje smiginis itin išpopuliarėjo baruose ir įvairiose užeigose. Vėliau smiginis išplito po visą pasulį ir yra populiarus iki šių dienų.

Pagrindiniai smiginio atributai

Smiginio žaidimui reikalinga smiginio lenta ir smiginio strėlytės. Smiginis vadinamas taiklumo žaidimu, nes apvalų ant sienos kabinamą taikinį svaidomos smiginio strėlytės turi įsmigti į tam tikrą lentos vietą. Smiginio lenta arba kitaip dar vadinama taikiniu, yra suskirstyta į 20 segmentų. Lentos viduryje yra du taikinio centrai. Per visus lentos segmentus eina du žiedai, pagal kuriuos skaičiuojami taškai. Išoriniame žiede skaičiai dauginami iš dviejų — vidiniame iš trijų. Išorinis taikinio centro žiedas yra 25 taškų vertės, o viduriukas garantuoja 50 taškų.

Smiginio strėlytės būna labai įvairios. Pirmosios buvo gaminamos ištekinant jas iš medžio. Strėlytės turėjo metalinę adatą ir trijų dalių plunksnos sparnelį. Šiomis dienomis strėlytės dažniausiai gaminamos iš metalo. Smiginio strėlytės yra tikslios, pasižymi unikaliais kotelių kontūrai. Strėlytės gamintos pasitelkiant aukštąsias technologijas, aerodinaminius skaičiavimus, kad nebūtų nė menkiausio pasipriešinimo skrydžio metu ir strėlytės nenukryptu nuo kurso.

Smiginis pritaikytas įvairaus amžiaus ir fizinio sudėjimo žmonėms. Žaidimas padeda kovoti su stresu, nuovargiu, pakelia nuotaiką. Be to smiginis yra puiki asmenybės tobulėjimo, mokymosi, laisvalaikio praleidimo bei fizinio aktyvumo priemonė.

Kokio pasiruošimo reikia norint žaisti smiginį

Svarbiausias dalykas smiginio žaidime yra psichologija: kas gali valdyti savo mintis, tas gali valdyti ir savo kūną. Smiginis laikomas įgūdžių sportu ar žaidimu. Pagrindinis dalykas norint žaisti smiginį — nusiteikimas ir susikaupimas. Pranašumo žaidėjams nesuteikia nei fizinis pasirengimas, kiti fiziniai kūno parametrai.