Žmonės įdomūs padarai. Per savo gyvenimą pakeičia daug darbų, imasi skirtingų veiklų, bet niekaip negali atrasti savo „arkliuko“. Savęs pažinimas nėra lengvas dalykas. Reikia nemažai pastangų, kad žmogus suprastų, kas jis yra ir, ko iš tikrųjų gyvenime nori. Mokykla, universitetas yra tik pirmieji laipteliai, kurie formuoja asmenybę ir gal būt nukreipia reikiama linkme. Tačiau taip būna ne visiems ir ne visada.
Savęs pažinimas gali būti traktuojamas kaip vertybių ir asmeninių tikslsų formulavimas. Tačiau, norint tai pasiekti, reikia imtis veiksmų, reikia atrasti laiko apmąstymams ir dvejonėms. Nes, kad ir kiek ginčytųsi optimistai, savo veiksmus ir poelgius apgalvoti reikia, ir nesvarbu ar jie buvo praeityje ar dar tik laukia ateityje. Asmenybės ugdymui ir savęs atradimui gali pasitarnauti iš pažiūros paprasti ir elementarūs dalykai: knygos, meditacija, savanoriška veikla ar kita.
Kygos yra vienas iš būdų ugdyti savimonę, išgryninti vertybinę skalę ir pasisemti išminties. Ne veltui filosofas F. Bacon sakė, kad „knygos – tai minties laivai, plaukiojantys laiko bangomis ir rūpestingai gabenantys savo brangų krovinį iš kartos į kartą.“ Ši mintis yra akivaizdus pavyzdys, kad knygų skaitymas suteikia didelį turtą. Nors rankomis juo neužčiuopsite, tačiau su savimi nešiositės visą gyvenimą. Skaitymas suteikia informacijos, pagilina įsitikinimus arba juos pakeičia. Knygos gali tapti mokytoju ir draugu, formuoti pasaulėžiūrą ir mąstymą.
Meditacija gali padėti apvalyti mintis ir suprasti tikruosius gyvenimo siekius. Šiomis dienomis yra daugybė meditacijos formų. Kiekvienas gali pasirinkti jam tinkamą ir atsiverti paieškoms. Savęs pažinimas meditacijos būdu — tai kelionė po savo mintis, protą ir sielą.
Savanorystė arba visuomeninė veikla taip pat yra vienas iš kelių savęs pažinimo link. Dalyvaujant renginiuose, padedant organizuoti renginius tenka nuolat bendrauti su žmonėmis, prisiimti atsakomybę ir įsipareigoti. Tokia gyvenimo patirtis leidžia suprasti, koks esate žmogus, kas jums patinka, o kas ne.
Save