Ieškote slidinėjimo aprangos? Įvertinkite šiuos kriterijus!

slidinejimo aprangaJeigu dar niekada iki šiol neslidinėjote, tokiu atveju turbūt mažai nusimanote apie aprangą, kuri reikalinga. Slidinėjimo apranga gali būti nuomojama ir gali būti perkama. Įvertinkite, kaip dažnai planuojate ją dėvėti. Jeigu slidinėjimas yra vienas didžiausių malonumų ir galvojate, kad ateityje taip pat dažnai išbandysite šį malonumą – tokiu atveju rekomenduojame pirkti nuosavą aprangą. Paprasčiausiai taip nemažai sutaupysite, kadangi kiekvieną kartą keliaujant į kalnus nereikės iš naujo nuomotis.

Ieškodami Jums tinkamiausios slidinėjimo aprangos turite įvertinti kuo daugiau kriterijų. Jeigu mažai nusimatote šioje sferoje – konsultacija su pardavėjais gali būti neįkainojama, kadangi jų patirtis leidžia pasiūlyti geriausius pasiūlymus. Tuo pačiu svarbiausius kriterijus galite atrasti žemiau, tad įvertinkite, domėkitės ir raskite kokybiškiausią aprangą.

Medžiaga iš kurios pagaminta apranga

Slidinėjimo apranga dažniausiai gaminama iš itin kokybiškos medžiagos, kuri pasižymi nepralaidumu ir tvirtumu. Daugelis žmonų džiaugiasi, kad apranga dėvima ne tik slidinėjimo metu, tačiau ir kiekvieną dieną – leidžia jaustis kur kas geriau, neatšalti net ir labai vėsiomis dienomis.

Visgi, greta kokybiškos aprangos tikrai pasitaiko atvejų, kai verslininkai siūlo įsigyti abejotinos medžiagos gaminius, kurie neatrodo nei šilti, nei labai patogūs. Siekiant to išvengti rekomenduojame pasidomėti iš kokios medžiagos yra pagaminta planuojama pirkti slidinėjimo apranga.

Apatiniai drabužiai – svarbiausi

Išoriniai drabužiai apsaugo nuo drėgmės bei karščio, kuris dažnai itin nemalonus kalnuose, tačiau būtent apatiniai drabužiai ir padeda sukurti komfortabilumo jausmą tuomet, kai esate labai šaltoje ir drėgnoje aplinkoje. Apatiniai drabužiai taip pat nėra paprasčiausi. Reikia pirkti specialius siekiant, kad slidinėjimas būtų patogus. Jeigu galite sau leisti įsigyti tik viršutinius arba tik apatinius, žinoma, rekomenduojame pirkti apatinius.

Patogumas ir lengvumas

Drabužiai turi būti lengvi, kadangi nepatyrusiems slidinėtojams gali būti sunku mokytis. Vėliau kartu su praktika ateina ir sunkesni drabužiai, kurie apsaugo nuo sumušimų. Perkant drabužius labai dažnai būna nurodyta, kokio jie yra svorio. Tai padeda susidaryti preliminarią nuomonę apie tai, kaip galite jaustis su drabužiais. Taigi, siūlome nesirinkti labai sunkių, kadangi pačioje pradžioje judėti ir taip bus sunku, tad jeigu papildomą diskomfortą kels ir drabužiai – nepajusite slidinėjimo džiaugsmo.

Tinkama drabužių priežiūra

Slidinėjimo apranga nereikalauja kažkokios labai ypatingos priežiūros ir dažniausiai užtenka ją nešti į specialią valyklą bent jau kartą per metus. Žinoma, tokiu atveju, jeigu ant aprangos nėra kokių nors specifinių dėmių, kurios reikalautų dėmesio ir kad būtų tinkamai išvalytos.

Svarbiausia, kad nerekomenduojama pačiam valyti drabužių, kadangi slidinėjimo apranga pagaminta iš specialios medžiagos, tad įprasti valymo būdai nėra tinkami.

Trys aprangos sluoksniai

Slidinėjimo apranga susideda iš trijų sluoksnių ir visi jie yra būtini jeigu norite, kad pramoga būtų ne tik smagi, tačiau ir šilta. Pirmasis sluoksnis yra apatiniai drabužiai, kurie priglunda prie kūno. Antrasis sluoksnis yra šildantysis, kuris leidžia kūnui kur kas geriau pasijausti. Trečiasis sluoksnis yra apsaugos, kuris leidžia net ir labai žvarbiomis oro sąlygomis nejausti jokio diskomforto ir išbandyti greičio ant slidžių meną.