Kai ilsėtis norime šiltai ir egzotiškai

Atostogauti sau galime leisti vis geriau ir geriau. Tiesa, dažniausiai ir trumpiau. Šios dvi priežastys dažnai nulemia, jog renkamės daug savaitgalinių kelionių, o gavę visą laisvę savaitę keliaujame kur nors toliau, egzotiškiau, šilčiau. Pavyzdžiui, į Kanarų salas.

Atostogos Kanarų salose išties populiarios. Seniai žinomos ir lankomos yra Tenerifė bei Gran Kanarija. Vis dažniau atrandama ir Lanzarotė. Pastaroji yra mažesnė, ramesnė, kur labiau tinkanti ramiam šeimos poilsiui bei gamtos mylėtojams. Vien dėl El golfo Lanzarote čia verta atvykti. Nuostabi žalioji lagūna, bangų mūša, uolos ir keisti dumbliai, nudažantys vandenį ir uolas žalia spalva. Iš tiesų El Golfo Lanzarotėje yra vienas tų objektų, kuriuos tikrai verta pamatyti.

el golfoBe abejo, šiltos ir egzotiškos atostogos galimos toli gražu ne tik Kanaruose. Galintys sau leisti laisvą laiką leidžia ir Karibų jūros pakrantėje, ir Havajuose, ir kur nors Indonezijoje. Vis tik tai – visai kiti biudžetai. Tad nieko keisto, jog eiliniams, nors kiek ir prakutusiems lietuviams dažnai egzotika Kanarų salomis ir apsiriboja.

Tačiau egzotiškomis vietomis iš anksto pernelyg žavėtis taip pat nereikėtų. Vienas didžiausių pavojų, kurie patiriami žiemos metu skrendant į šiltuosius kraštus – tai saulė. Taip, saulės šviesos ir skleidžiamų spindulių mums tikrai reikia. Ir žiemos metu jų tikrai trūksta. Kita vertus, mūsų oda sausio mėnesį nuo to būna tikrai atpratusi. Tad savaitė prie jūros Kanaruose ar kur nors kitur gali baigtis odos nudegimais. Dažniausiai ir baigiasi. Tad šioje vietoje būkite atsargūs ir atidūs. Išblyškusiai, saulės seniai nemačiusiai odai būtinai reikia kremo, saugančio nuo ultravioletinių spindulių. Šį dalyką išsprendus galima mėgautis puikiomis atostogomis.

Grįžkime į Kanarų salas, grįžkime į Lanzarotę. Kaip geriausia čia praleisti turimą laisvą savaitę? Be abejo, judėti. Sala nėra didelė, ją automobiliu galima pervažiuoti per porą valandų. Galite pusę dienos ramiai ilsėtis paplūdimyje, o vakare nuvažiuoti pasižiūrėti į minėtą El Golfo Lanzarote, aplankyti Timanfaya nacionalinį parką ar pasivaikščioti vieno iš didesnių miestų senamiesčiu. Nuskridus taip toli visą savaitę praleisti viešbučio teritorijoje tikrai neverta. Tokiam poilsiui kur kas labiau tiktų Turkija ar Egiptas. Pasiekę Lanzarotę būtinai leiskitės į jos pažinimą. Patogiausia – nuomotu automobiliu. Tačiau galima ir autobusais, dviračiais, galima su gidais ekskursijų metu. Svarbiausia – noras pažinti, patirti, pamatyti. O tą ši sala tikrai gali suteikti.