Kaip išsirinkti sandėliavimo partnerį?

Sandėliavimo paslaugos itin aktualios toms įmonėms, kurie gamina savo produkciją arba prekiauja  jau pagaminta lietuvių arba atsivežta produkcija. Tačiau nepriklausomai nuo to, ar gamina patys, ar prekiauja, sandėliavimas labai glaudžiai susijęs su prekių transportavimu.

Tiek pagaminta produkcija, tiek bet kuri kita parduodama produkcija yra realizuojama ir reikalinga ją pristatyti savo klientams. Vienos iš įmonių sandėliavimu rūpinasi pačios, tačiau tai reikalauja nemažai investicijų ir žmogiškųjų išteklių. Sandėliavimas neapsiriboja tik prekių laikymu, į sandėlį prekes reikia ne tik atvežti, tačiau jas ir iškrauti, suskirstyti pagal tam tikras prekių grupes. Vėliau tas prekes atitinkamai supakuoti, išskirstyti ir pakrauti, kad būtų transportuojamos vartotojams.

Todėl daugelis net ir labai didelių įmonių renkasi sandėliavimo paslaugas pirkti, tuo pačiu nereikia rūpintis ir prekių transportavimu. Tiesa, tam reikėtų labai atsakingai pasirinkti savo sandėliavimo partnerį. Reikėtų atkreipti dėmesį, ar sandėliavimo paslaugas teikianti bendrovė sandėliavimui naudojamas patalpas turi pati ar jas nuomojasi. Tai gali įtakoti paslaugų kainą, nes nuosavas patalpas turinčios įmonės gali pasiūlyti ženkliai konkurencingesnes kainas.

Taip pat verta pasidomėti įmonėmis, kurių pagrindinė veikla ne tik sandėliavimo paslaugos, tačiau ir transportavimo. Tokiu atveju turėsite iškart ir vežėją viename, dėl ko nereikės papildomai rūpintis ir prekių transportavimu. Be to, tai vėlgi susiveda į tą pačią paslaugų kainą, nes dažniausiai paslaugų paketas kainuoja mažiau nei paslaugas perkant atskirai.

Žinoma, renkantis partnerį dar gali pasirodyti svarbi lokacija, kuri turėtų būti strategiškai patogi, o sandėliai bei teritorija saugoma. Ne mažiau svarbu personalo patirtis bei profesionalumas, kurie kvalifikuotai ir kokybiškai atliktų visus darbus, o esant poreikiui atsakytų į iškilusius klausimus. Tai ženkliai padidina pasitikėjimą ir suteikia daugiau skaidrumo bei užtikrintumo.