Kaip išsirinkti židinį namo šildymui?

Daugeliui žmonių židinys ne tik šilumos šaltinis, bet ir galimybė tyliais vakarais viską apmąstyti, atsisėsti į patogų fotelį ir užsikloti šiltą antklode.

Reikėtų atkreipti dėmesį į kai kurias detales, kurios yra svarbios kuriant interjero projektą su židiniu. Koks jis bus, kur jis gali būti, kaip išvengti gaisro plitimo pavojaus, kokią medžiagą naudoti statyboms, kokias funkcijas atliks židinys?

Yra daugybė stilių, kuriais naudodamiesi galite sukurti specialų interjerą su židinio krosnimi: Venecijos, klasikinis, kaimiškas, modernus, galite sukurti savo kūrybinio stiliaus dizainą.

Tikri klasikiniai židiniai yra kūrenami malkomis. Būtent tokio tipo židiniams reikia pastatyti kaminą. Židiniai gaminami iš ugniai atsparių plytų, karščiui atsparaus plieno ar ketaus arba iš keraminių blokelių. Jie gali būti uždari arba atviri.

Klasikinė versija yra atviros ugnies židiniai Jie tinka kaimo namams, kuriuose nėra vaikų ir gyvūnų.

Uždaros krosnys yra saugesnės ir, be to, taupančios energiją. Ugnį skiria grūdinto stiklo durys, kurios atlaiko iki 800 laipsnių temperatūrą.

Židinio konstrukcijos dalis, paprastai yra pagaminta iš marmuro, plytų, granito ar smiltainio, apdailai naudojamos plytelės arba mediena.

Dujiniams židiniams taip pat reikalingas gerai suprojektuotas dūmtraukis, tačiau, be jo, juos taip pat reikia prijungti prie dujotiekio. Dujiniai židiniai naudingi dėl jų tylumo, greito įsižiebimo, paprasto naudojimo ir padidintos priešgaisrinės saugos.

Elektriniuose židiniuose nėra atviros liepsnos, todėl jie yra saugūs. Juos daug lengviau prižiūrėti, nereikia kaitinti, stebėti ugnies ir reguliariai valyti. Elektriniai židiniai greičiau sušildo erdvę ir jiems nereikalinga kamino konstrukcija.

Jie yra kompaktiškesni ir gali būti montuojami ne tik ant grindų, bet ir pakabinami ant sienos arba įleidžiami į nišą.

Bio židiniai taip pat vadinami ekologiškais židiniais. Uždegimui naudojamos specialios medžiagos, kurios degdamos išskiria minimalų anglies dioksido kiekį. Jų veikimui kaminas nereikalingas – liepsną palaiko oras kambaryje.

Bio-židiniai yra kompaktiški, jie gali būti atviri arba uždari. Jie įmontuoti į sieną arba patalpinti kambaryje kaip papildomas dekoras.