Kaip pasirinkti pastatomus šviestuvus?

Renkantis pastatomą šviestuvą, reikia pagalvoti, kokia bus šviestuvo paskirtis. Kokia bus patalpa, kurioje bus naudojamas šviestuvas? Kokią dizaino funkciją atliks šviestuvas ir prie kokio interjero stiliaus derinsite. Apšvietimo sprendimai įvairūs, gali būti iš kelių skirtingų šviestuvų modelių. Svarbiausia, jog derėtų prie bendrojo stiliaus namuose. Pastatomi šviestuvai pasitarnauja kaip papildomas apšvietimo šaltinis, o stilingas dizainas ženkliai prisideda prie bendro interjero formavimo. Darbo vietoje papildomai galima pagalvoti apie pastatomus šviestuvus, kurie skleidžia pakankamai ryškią šviesą ir padeda paprasčiau atlikti užduotis. Jeigu miegamajame, reikia papildomo apšvietimo skaitymui galima įsigyti pastatomą šviestuvą, kurį galėsite pastatyti tiesiog ant miegamojo spintelės. Skirtingos namų erdvės reikalauja skirtingo apšvietimo sprendimo.

Svetainės apšvietimas

Poilsio erdvėje pravers dekoratyvinis apšvietimas, kuris išryškintų knygų kolekciją, stiklo dibinius, paveikslus ar kurią nors mėgstamą detalę. Stalines lempas galima išdėstyti ant spintelių ar stalų kambario kampuose. Jos skleis šilumą į kambario vidų ir sukurs erdvaus kambario įspūdį. Didelį dėmesį skirkite pagrindiniam palubėje kabančiam šviestuvui. Jis gali būti dekoratyvus ir privalo derėti su sienų spalva, nes būtent nuo jos gali priklausyti apšvietimo svretainėje atspalvis. Minimalistiniame iterjere  lengvai gali prigyti ir itin didelis, neįprastos formos šviestuvas, kuris taptų pagrindiniu kambario akcentu, kurtu ryškų įspūdį, šviestuvas gali būti ir kaip apšvietimo , ir kaip dekoro priemonės.

Miegamojo apšvietimas

Priklausomai nuo poreikio, miegamojo šviestuvai gali būti pagrindiniai ir funkciniai. Įvairūs miegamojo šviestuvai ne vien papuošia erdvę, suteikia jai romantikos prieskonį, bet ir padeda atsipalaiduoti ar nevarginant akių skaityti knygų. Svarbu numatyti zoninį apšvietimą prie lovos, kuris pravers prieš miegą mėgstantiems skaityti. Be zoninio apšvietimo, greta lovos reikėtų numatyti bendro ir sieninio apšvietimo jungiklį, lengvai pasiekiamą iš bet kurios lovos pusės arba du tokius jungiklius iš abiejų lovos pusių. Miegamajame tiesioginis ryškus apšvietimas nepageidautinas, tad bendro lubinio apšvietimo šviestuvo gali ir nebūti. Jei vis dėlto planuojate tokį kabantį pasirūpinkite, kad jo gaubtas skleistų išsklaidytą šviesą.