Kaip patikrinti ar nėra blakių?

Illustration – A woman holds a tin can telephone onto a wall in Germany, 13 January 2013. Photo: Berliner Verlag/Steinach – NO WIRE SERVICE – model released – photographed: January 13, 2013

Seniai praėjo tie laikai, kai žmonės, norėdami gauti reikiamą slaptą informaciją, prie sienų dėjo akinius, darydavo skylutes duryse ir pan. Tobulėjant technologijoms, nebereikia samdyti šnipo, kuris atneštų jums reikalingos informacijos

Versle informacija, naujovės ar konkurentų gautos idėjos tampa galingu ginklu kovojant už rinką, klientus ir sutartis.

Visuomenės veikėjai turi savo paslapčių, kurios nutekėjimo atveju virsta kova su kompromituojančiais įrodymais ir informaciniais karais.

Šiame interneto ir skaitmeninių technologijų amžiuje lengva pasiekti beveik bet kokią informaciją. Informacijos konfidencialumo vertė auga nepaprastai greitai. Vargu ar kas nors norėtų atskleisti komercines paslaptis, todėl svarbu iš karto aptikti klausymo prietaisus.

Šnipinėjimo ir pasiklausymo įranga nebėra vyriausybės saugumo tarnybų ir kitų kompetentingų institucijų nuosavybė. Ją galima laisvai rasti ir įsigyti viešojoje erdvėje. Kiekvienas, turintis daugiau ar mažiau vertingos informacijos, turėtų būti atsargus, ar jo niekas neseka namuose ar biure.

Patalpos, kuriose pirmiausia reikia ieškoti klausymosi įrenginių yra konferencijų ir posėdžių salės, savininkų ir vadovų biurai, finansų ir apskaitos skyrius, pirkimo, planavimo ar gamybos skyrius, patalpos, kuriose vykdoma technologinė plėtra ar kūrybinės idėjos.

Jei nesenai persikėlėte į nuomojamas patalpas, patikrinkite ar biure nėra pasiklausymo įrangos. Ankstesni nuomininkai galėjo apie tai net neįtarti.

Klausymosi prietaisai dažniausiai būna paslėpti kompiuteriuose ar kitoje biuro buitinėje technikoje, nuotraukų rėmeliuose, vazose ar dekoratyvinių elementų stovuose, po stalu ar darbo kėdžių sėdynėmis.

Pasiklausymo įrenginys gali ne tik skleisti slaptą informaciją apie jo savininką, bet ir ilgam atimti ramybę bei saugumo jausmą.

Norėdami aptikti pasiklausymo įrenginį, naudojamas detektorius speciali matavimo ir paieškos technika.  Yra galimybių įrangą surasti patiems. Bet jei bandymai rasti pasiklausymo įrangą rankiniu būdu jus nuvylė, o įtarimas išlieka, tokiais atvejais geriausia kreiptis į specialistus, kurie ne tik ras klausymo prietaisą, bet ir išmontuos.