Kaip pradėti fotografo karjerą

fotografas VilniujeMėgstate fotografuoti ir kelti nuotraukas į internetą? Draugia spaudžia „like“ mygtuką, pagiria, tačiau vis kažko trūksta. Norisi geresnio įvertinimo ir ne tik iš draugų, bet ir iš nepažįstamų žmonių. Taip nutinka ne vienam pažengusiam fotografui. Bene kiekvienam ateina toks metas, kai mintys pradeda suktis apie tai, kaip pradėti fotografo karjerą, kaip uždirbti iš savo hobio, tai yra, kaip ir kam parduoti nuotraukas.

Dauguma pradedančiųjų uždirbti fotografų renkasi lengviausia kelią – vadinamus „mikrostock‘us“, kur keliama daug nuotraukų, jos parduodamos už centus ir per kurį laiką prisikaupia keliasdešimt dolerių, kurie yra išmokami. Na, iš pirmo žvilgsnio juk atrodo daug paprasčiau, nei būti, pavyzdžiui, vestuvių fotografu Vilniuje ar Kaune? Juk tiek vestuvių fotografų šiais laikais Lietuvoj, o didžiuosiuose miestuose dar ir konkurencija kokia.

Deja, yra ne visai taip. Žymiai didesnė konkurencija bus prekiaujant nuotraukomis internetu. Kasdien įkeliama šimtai tūkstančių naujų nuotraukų, kurias visi stengiasi parduoti. Ar galite pasiūlyti, ką nors naujo? Ko žmonės dar nėra nufotografavę? Panaršykite po vieną iš tokių svetainių, kur parduodamos nuotraukos. Atrodo, kone viskas jau yra nufotografuota. Tad ką tokiu atveju daryti? Pasirinkimai du: darykite kitaip arba darykite labai daug. Tačiau ir vienu ir kitu atveju reikės įkelti ne mažiau kaip kelis šimtus ar tūkstantį nuotraukų į skirtingas svetaines, kad pajustumėte apčiuopiamą rezultatą. Tačiau, prisiminkite, kad labai didelė dalis nuotraukų yra atmetama ir svarbiausia – gera kokybė. Turite išmokti ne tik kokybiškai fotografuoti, bet ir tinkamai redaguoti nuotraukas, kad juos atitiktų keliamus reikalavimus.

Taigi, toks uždarbio būdas nėra labai paprastas. Galbūt reikėtų pradėti nuo kažko kito? Pavyzdžiui, didžiuosiuose miestuose nemažai žmonių ieško, kad nebrangiai pafotografuotų krikštynas, vaikų gimtadienius. Pradėkite nuo to. Jei savo darbą atliksite gerai, būsite rekomenduoti ir su laiku atsiras daugiau klientų. Jei dirbsite kaip fotografas Vilniuje ar Kaune, tikrai ir klientūros nepritrūks. Mažesniuose miesteliuose apsisukti sunkiau, tačiau taip pat įmanoma. Tad jei gyvenate didžiajame, galite pradėti būti samdomas fotografas Vilniuje, Kaune ar Klaipėdoje.

Kaip pradėti uždirbti pinigus iš fotografijos, būdų yra daug, tačiau pradėkite bent nuo vieno. Tiesiog ženkite bent mažą žingsnelį ir netrukus greičiausiai sulauksite teigiamų rezultatų.